קוד כחול

רומן מתח פוליטי

צביקה עמית


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית קוד כחול
דאנאקוד 99-1256
מספר עמודים 396
ז'אנרים ספרות מקורמתח
שם באנגלית Code Blue
שם מחבר באנגלית Zvika Amit

תקציר

האם זה יכול לקרות בישראל?

בהמשך להחלטה על ההתנתקות מרצועת עזה, מחליט ראש ממשלת ישראל שאין פתרון לסכסוך הדמים הישראלי- פלשתיני, זולת פינוי יהודה והשומרון והקמת מדינה פלשתינית.

כאשר מגיעה הידיעה על כך לגבי ברוש, גברוש , מבכירי מועצת יש"ע, הוא מרגיש שעולמו חרב עליו. הוא יודע שאם תצא התוכנית אל הפועל, יבוא הקץ לחלום ההתיישבות בארץ ישראל השלמה והוא יפונה מן הבית שבנה לעצמו במעלה אורנים. כדי לסכל את תוכניתו של ראש הממשלה, מגייס גברוש קבוצות של קיצונים מן הימין ומחולל מערבולת של קנוניות וקשרים חשאיים. במזימה שותפים בכירים ממערכות השלטון והצבא, בצד דמויות תמהוניות מתנועות שוליים משיחיות.

בסוד העניין מוכנסת רינת גל, מרצה להיסטוריה, פעילת שמאל, גרושה וחילונית. רינת, המקיימת קשר בלתי-אפשרי של אהבה ותשוקה עם גברוש, המתנחל הדתי והנשוי, מוצאת עצמה מסובכת בקשר חשאי, שנועד לשנות את פניה של המדינה.

ביד אמן ובעין חדה, רוקם צביקה עמית סיפור עלילה מורכב ומתוחכם, שנקודת המוצא שלו כאן ועכשיו וסיומו לאחר חודשים ספורים, כאשר מדינת ישראל עוברת למציאות אחרת, שונה מכל מה שהכרנו.

במהלך העלילה, המתקדמת בקצב מסחרר, תוך מתח בלתי-פוסק, מעמת המחבר חילונים עם דתיים, דמוקרטיה עם משיחיות, אנשי צבא עם אנשי מערכת המשפט.
האם תיתכן הפיכה בישראל?
האם תחדל ישראל להיות הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון?
ספרו מעורר המחשבה של עמית מעמיד מול הקורא מראה שממנה נשקפת חזות מצמררת, אך ריאליסטית עד אימה.

עמית, שמכיר מבפנים את המערכות הפוליטיות והצבאיות של ישראל, כמו גם את עולמם של המתנחלים, משרטט באמינות את האפשרות האחת שאיש לא היה רוצה שתתממש.

בסיומו של הספר, לא יהיה מי שלא ישאל את עצמו, האם זה באמת יכול לקרות?

על המחבר

צביקה עמית - Zvika Amit

צביקה עמית, איש עסקים. בעבר כיהן, בין השאר, כמנכ"ל חברת גאון סחר, וכמנכ"ל איגוד לשכות המסחר. קודם לכן היה עמית עיתונאי ב"ידיעות אחרונות" וב"קול ישראל".


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il