פרפר הזכוכית

ליאור חנני


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית פרפר הזכוכית
דאנאקוד 99-2219
מספר עמודים 456
תאריך הוצאה ספטמבר 2020
שם באנגלית Glasswing Butterfly
שם מחבר באנגלית Lior Hanani

תקציר

"כן, הוא-הוא, ג'ובה העלוב, המורה הקטן מלוביסה הקטנה, הוא אוצר הסוד האדיר ולא אחר. הוא שנבחר, בין עדרי האדם. ראו אותו, הנה כבר קם ויוצא. הצוואה בידו – קול נביא קדמון, שהסתתר מכולם."

ולטר יובליוס, מלומד פיני מופנם שמשנותיו הלא-שגרתיות הביאו לסילוקו מהאקדמיה, מגיע ללונדון שוקקת החיים של ראשית המאה העשרים, וטוען כי פיצח צופן מקראי קדום שעשוי להוביל למקום הימצאם המפתיע של אוצרות בית המקדש וארון הברית. לאחר שהוא מסולק בבושת פנים מעל כל דלת, פוגש יובליוס בצ'רלי קלקסטון, צעיר הרפתקן ובן למשפחת אצילים מפורסמת שסכסוך משפחתי הביא להרחקתו מתואר האצולה ומההון הרב. פגישתו עם המלומד הפיני התמהוני מציתה בצ'רלי להבה הרפתקנית מחודשת ורעיון מסוכן, שעשוי להתירו מכבלי משפחתו ולהגשים את שאיפותיו לגדולה. עד מהרה התוכנית המקורית יוצאת משליטה ומתגלגלת למסע חוצה יבשות ותרבויות, שסופו במהומה רבתי המזעזעת שתי אימפריות מן היסוד.

פרפר הזכוכית פורש בפני הקורא את סיפורה האמיתי והבלתי ייאמן של אחת השערוריות הארכיאולוגיות הגדולות ביותר שידעה האנושות. שערורייה שהדיה עוד נשמעים במציאות המתוחה של ימינו, וששינו את פניה של ירושלים לעד. זהו סיפור מרתק ורב תהפוכות על עוצמתה של אובססיה, על אמת ובדיה, על הונאה ואמונה, ובשורשו מסע מעורר אל כוחו הבלתי נלאה של המסתורי והנדיר, כשזה מוצא את דרכו אל לבו של אדם.        

מבוסס על סיפורה האמיתי של משלחת פרקר, שחפרה בעיר דויד ובהר הבית בשנים 1911-1909, והציתה שערורייה שהסעירה את העולם כולו. 

על המחבר

ליאור חנני - Lior Hanani

ליאור חנני, יליד שנת 1992, הוא תושב רמת גן. פרפר הזכוכית הוא ספרו הראשון.  


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il