עתיד הניהול

מספרי בית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד

גארי האמלביל ברין


תקציר על המחברים
שם בעברית עתיד הניהול
דאנאקוד 99-1666
מספר עמודים 260
שם המתרגם דורון גרינשפן
שם באנגלית The Future of Management
שם מחבר באנגלית Gary Hamel • Bill Breen

תקציר

מה באמת מתדלק הצלחה עסקית לטווח ארוך?

לא מצוינות תפעולית וגם לא מודלים עסקיים חדשים אלא חדשנות ניהולית - דרכים חדשות לגיוס כישרונות, להקצאת משאבים ולבניית אסטרטגיות. פריצות דרך בתחום "טכנולוגיית הניהול" אפשרו במהלך המאה ה-20 לחברות כגון ג'נרל אלקטריק, פרוקטר אנד גמבל, גוגל וויזה לנסוק לגבהים חדשים ולבנות לעצמן יתרונות תחרותיים לטווח הארוך. אך ברוב החברות עדיין לא מיושם תהליך מובנה ויסודי של חדשנות ניהולית.

בספר עתיד הניהול טוען גורו העסקים הנודע גארי האמל, שכיום יותר מתמיד ארגונים נדרשים לחדשנות ניהולית נועזת. במודל הניהולי הקיים, הממוקד בשליטה וביעילות, כבר אין די בעולם שבו יכולת ההסתגלות והיצירתיות הן שמניעות הצלחה עסקית. האמל מותח ביקורת על האמונות הישנות המוֹנעות מחברות במאה ה-21 להיענות לאתגרים חדשים. בעזרת ניתוח נוקב ודוגמאות מרתקות הוא מראה כיצד תוכלו גם אתם להפוך את החֶברה שלכם לחדשנית-סדרתית בתחום הניהול. בספר תמצאו:

  • עצות "עשה" ו"אל תעשה" שיביאו להצלחה בעידן של תחרות ושינויים גדולים.
  • שיטות ניהול לא-מקובלות המניבות תוצאות יוצאות מהכלל עבור ארגונים חלוציים.
  • העקרונות החדשים שכל חברה חייבת לארוג לדי-אן-איי הניהולי שלה.
  • הכוח הגלום ברשת האינטרנט להכחדת שיטות ניהול שעבר זמנן.
  • הפעולות שהחברה שלכם תוכל לנקוט עכשיו כדי לבנות לעצמה יתרון ניהולי.

ספר מעשי ומעמיק המראה כיצד עשו זאת חלוצות הניהול המודרניות - החברות שקראו תיגר על העקרונות הניהוליים הישנים וכעת קוצרות את הרווחים. אז השליכו את העקרונות הניהוליים של אתמול, כי המנצחות של מחר יהיו החברות שימציאו את עתיד הניהול עוד היום!

"שאיפתו של גארי האמל היא לא פחות מאשר קביעת סדר היום של הניהול במאה ה-21, וזה בדיוק מה שעתיד הניהול מצליח לעשות. הספר יפקח את עיניכם בסגנונו הנפלא וברוב כישרון, ישנה לחלוטין את דרך החשיבה שלכם ויעזור לכם להגדיר מחדש את שאיפותיכם ביחס למה שאתם והארגון שלכם יכולים להשיג. ההוגה הפרובוקטיבי ביותר בתחום העסקים כתב ספר שאין כמוהו מעורר מחשבה."

- אריק ביינהוֹקר, מחבר הספר The Origin of Wealth.

"גארי האמל מבין שספר ניהול אינו ספר בישול המציג את השיטות הטובות ביותר בתקופה האחרונה - אלא מערכת של חדשנות מתמשכת השואפת להביא שגשוג בטווח הארוך לארגונים משתנים ללא הרף. ספרו הכרחי כדי להבין כיצד להישאר בקדמת תהליך ההסתגלות והשינויים הארגוניים."

- פרנסיס פוּקוּיאמה, מנהל תוכנית הפיתוח הבינלאומי, אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

על המחבר

גארי האמל - Gary Hamel

גארי האמל הוא פרופסור-אורח לניהול אסטרטגי ובינלאומי בבית הספר למנהל עסקים בלונדון, ממייסדי Strategos - חברת ייעוץ בינלאומית - ומנהלManagement Innovation Lab. הוא מחבר הספר "להנהיג את המהפכה" (בעברית בהוצאת מטר) ומחבר-שותף לספר Competing for the Future - שני ספרים חשובים שכיכבו בכל רשימות רבי-המכר בתחום הניהול. הוא גם כתב מאמרים רבים עבור "וול סטריט ג'ורנל", "פייננשל טיימס" וכתבי עת חשובים נוספים.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il