עיצוב מחדש של התאגיד

מייקל המרג'יימס צ'מפי


תקציר על המחברים
שם בעברית עיצוב מחדש של התאגיד
דאנאקוד 99-3030093
מספר עמודים 206
שם המתרגם ברוך קורות
שם באנגלית Reengineering the Corporation A Manifesto for Business Revolution
שם מחבר באנגלית Michael Hammer • James Champy

תקציר

"הבעיה של עולם העסקים היא שהוא נכנס למאה ה- 21 עם חברות שתוכננו במאה ה- 19", כך כותבים מייקל המר וג'יימס צ'מפי בספר חלוצי זה על הנושא "החם" ביותר בחוגי העסקים בימינו: עיצוב מחדש - תכנון מחדש קיצוני של התהליכים בחברה, על צורת הארגון שלה ועל תרבותה.

הספר "עיצוב מחדש של התאגיד" מציג חזון חדש - כיצד יש לארגן חברה ולנהל אותה אם רוצים שתצליח, ובעצם, אם רוצים שתשרוד, בשנות התשעים ואחריהן. עיצוב מחדש של התאגיד אינו שואף לשפר את העסק בשיטת השיפורים המצטברים - להאיץ את הייצור ב- 10 אחוזים כאן, או להוזיל את המחיר ב- 20 אחוזים שם. מטרת העיצוב מחדש היא להגיע לקפיצת-מדרגה ולבצע שיפור של 100 אחוזים, ואפילו של 1000 אחוזים, מתוך תהליכי עבודה ושיטות עבודה חדשים לחלוטין.

המר וצ'מפי נעזרים בניסיון שצברו מכלי ראשון ומראים כיצד השתמשו כמה מהחברות המובילות בעולם בעקרונות העיצוב מחדש וחסכו מיליוני דולרים בשנה, הגיעו לרמות חסרות תקדים של שביעות רצון מצד הלקוחות, זירזו את כל תחומי הפעילות שלהן והגמישו אותם.

המפתח לעיצוב מחדש הוא נטישת התפיסות הבסיסיות ביותר שעליהן מושתת ארגון מודרני והפקרת תיאוריות שאבד עליהן הכלח, שראשיתן בימי המהפכה התעשייתית ושאינן "עובדות" יותר בעולם של תחרות כלל עולמית ושל שינויים ללא רחמים.

ספר זה אינו עוסק ברעיונות בלבד. מתוך עבודתם עם חברות מובילות בכל העולם למדו המר וצ'מפי כיצד להביא לכך שהעיצוב מחדש יצליח. הם מתארים את הגישות שאפשרו לחברות כמו Taco Bell, Bell Atlantic ו- Hallmark Cards להמציא את עצמן מחדש. הם מציגים חברה שעברה עיצוב מחדש, ומפת דרכים לחברות אחרות, כדי שיוכלו לנסוע לשם לפיה.

"עיצוב מחדש של התאגיד" הוא המדריך בר-הסמכא ליצירת חברה מסוג חדש לעולם העסקים החדש. זהו אכן מצע חדש למהפכה בעסקים.

על המחבר

מייקל המר - Michael Hammer

ד"ר מייקל המר הוא מחולל התפיסה של עיצוב מחדש, המטיף העיקרי להנהגתה ומייסד התנועה של עיצוב מחדש. הוא נשיא חברת המר ושות' בע"מ, העוסקת בחינוך לניהול ובייעוץ. ה"ביזנס וויק" ראה בו אחד מארבעת ה"גורו" הבכירים בניהול של שנות התשעים. ד"ר המר היה בעבר פרופסור במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT).


ג'יימס צ'מפי - James Champy

ג'יימס צ'מפי, מחבר-שותף של הספר "עיצוב מחדש של התאגיד", הוא אחד המומחים המובילים בתחום היישום של יזמות לעיצוב מחדש בעסקים. חברת CSC Index שבראשותו, השוכנת בקיימברידג', מסצ'וסטס, היתה חלוצת הפיתוח של העיצוב מחדש בחברות, והנהגתו הלכה למעשה. עם לקוחותיה של החברה נמנות חברות מובילות רבות שעיצבו את פניהן מחדש, ובהצלחה.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il