מסעות ששינו את העולם

המסעות וההפלגות של מגלי עולם, חוקרי תרבויות וכובשים

פיטר אוטון


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית מסעות ששינו את העולם
דאנאקוד 99-1625
מספר עמודים 228
שם המתרגם ענבל שגיב-נקדימון
ז'אנר עיון
שם באנגלית Voyages that Changed The World
שם מחבר באנגלית Peter Aughton

תקציר

"בשעה עשר חשב קולומבוס שהוא רואה אור באופק, נדמה היה שיש שם אש המבליחה כנר... כשעתיים אחרי חצות לא היה ספק לגבי האש... הפעם לא היתה זאת תקוות שווא. בבוקר יום שישי גילתה השיירה הקטנה כי היא מתקרבת לאי. הם הפליגו אליו. האי היה מיושב."

מיורדי הים הפניקים הקדמונים ועד לחוקרי אנטארקטיקה האמיצים, מסעות ששינו את העולם מספר את סיפוריהם המרתקים של האנשים ההרפתקנים, הנועזים והסקרנים שעיצבו במסעותיהם ובהפלגותיהם את ההיסטוריה של העולם. התיאורים הדרמטיים, לעתים קרובות מפי הנוסעים עצמם, מובאים בליווי מפות, דיוקנאות ורישומים היסטוריים יפהפיים.

כאן תמצאו סיפורים מרתקים על קולומבוס וגילוי אמריקה, על ההקפה הראשונה של כדור הארץ, סיפורו של רובינזון קרוזו האמיתי, מסעה של המייפלאואר, מיפוי האוקיינוס השקט בידי קפטן קוק, ההתגלות שחווה צ'רלס דארווין על סיפון הביגל, המרוץ לחציית האוקיינוס האטלנטי, מסעותיהם של סקוט, אמונדסן ושקלטון לקצווי תבל ועוד ועוד.

למהדורה העברית הוסיף העורך אורן נהרי מסעות מרתקים לארץ ישראל - החל ממסע המרגלים לארץ כנען, דרך מסעותיהם של אלדד הדני, בנימין מטודלה ויהודה אלחריזי וכלה במסעות מרתקים של חוקרי ארץ ישראל מהמאה התשע-עשרה, שיצאו לתעד את ארץ התנ"ך והברית החדשה.

אמנם לא כל יורדי הים וחוקרי הארצות שעליהם מסופר זכו לתהילה עוד בחייהם, וחלקם אף שילמו בחייהם על תעוזתם, אבל רובם ככולם זכו לחיי נצח בשל התפקיד המכריע שמילאו במסעותיהם לחקר המופלא והבלתי ידוע - מסעות ששינו את העולם.

הספר מסעות ששינו את העולם מצטרף לסדרת "משני עולם" המצליחה בהוצאת מטר, בעריכת אורן נהרי, הכוללת את רבי-המכר נאומים ששינו את העולם, נשים ששינו את העולם ואת ימים ששינו את העולם העומד לראות אור בקרוב.

עוד בסדרת משני עולם:

 חברות ששינו את העולם
 יהודים ששינו את העולם
 ימים ששינו את העולם
 מלחינים ששינו את העולם
 נאומים ששינו את העולם
 נשים ששינו את העולם
 פילוסופים ששינו את העולם

על המחבר

פיטר אוטון - Peter Aughton

פיטר אוטון כתב כמה וכמה ספרי היסטוריה פופולריים. הספר שכתב על המסע הגדול הראשון של קפטן קוק זיכה אותו בפרסים חשובים. בעברו היה מהנדס מחשבים בתחום התעופה, וזכה לעבוד על מטוס הנוסעים העל-קולי הראשון בעולם. הוא הרצה באוניברסיטת מערב אנגליה במשך עשרים וחמש שנה.


עורך המהדורה העברית: אורן נהרי

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il