מזלך בידך

מזל טוב: זה לא במקרה, שנו את מזלכם ושנו את חייכם

פרופ' ריצ'רד וייסמן


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית מזלך בידך
דאנאקוד 99-1769
מספר עמודים 232
שם המתרגם ברוך קורות
שם באנגלית The Luck Factor Changing Your Luck, Changing Your Life: The Four Essential Principles
שם מחבר באנגלית Richard Wiseman

תקציר

אנשים בני מזל מוצאים את בני הזוג המושלמים, משיגים את מטרותיהם ומנהלים חיים מאושרים ומלאי משמעות. עם זאת, הצלחתם אינה נובעת מעבודה קשה במיוחד או מאינטליגנציה גבוהה מהרגיל, אלא נראה כי הם חוננו ביכולת על-טבעית להיות במקום הנכון בזמן הנכון, וליהנות מהזדמנויות טובות שנופלות בחלקם.

לפני עשר שנים החל ד"ר ריצ'רד וייסמן לחקור מדוע אנשים בני-מזל נהנים כל העת ממזל טוב. בעזרת פרסום נרחב באמצעי התקשורת כינסו ד"ר וייסמן וצוות המחקר שלו יותר מאלף אנשים בני מזל וחסרי מזל במיוחד, שהסכימו להשתתף בפרויקט מחקר ייחודי. התוצאות היו מדהימות והציגו את תפקידו המכריע בחיינו באור חדש לחלוטין.

אנשים אינם נולדים בני מזל. לעומת זאת, בלי שיהיו מודעים לכך, אנשים בני מזל יוצרים את מזלם הטוב באמצעות דרכי חשיבה והתנהגות. ד"ר וייסמן זיהה בסופו של דבר ארבעה עקרונות יסוד פסיכולוגיים העומדים בבסיסם של חיים מלאי מזל. חשוב מכך, הוא גילה כי אפשר להשתמש בעקרונות אלו כדי לשפר את מזלם של אנשים.

כחלק מיישום המסקנות ממחקרו של ד"ר וייסמן, למדה קבוצת אנשים שהגדירו את עצמם כחסרי מזל, כיצד לחשוב ולהתנהג כאנשים בני מזל. כמעט כל המשתתפים דיווחו על שינויים משמעותיים בחייהם, לרבות שיפור ברמת המזל,הביטחון העצמי וההצלחה.

האם אנשים חסרי מזל יכולים לעשות משהו כדי לשפר את מזלם? התשובה היא כן!

על המחבר

פרופ' ריצ'רד וייסמן - Richard Wiseman

פרופ' ריצ'רד וייסמן החל את הקריירה שלו כקוסם מקצועי, עטור פרסים. הוא בעל תואר דוקטור בפסיכולוגיה מאוניברסיטת אדינבורו וכיום הוא עומד בראש יחידת מחקר במחלקה לפסיכולוגיה של אוניברסיטת הרטפורדשר באנגליה, ועורך מחקרים מדעיים במגוון רחב של נושאים לא שגרתיים, לרבות הפסיכולוגיה של רוחות רפאים, נסים, שקר ואינטואיציה. מחקריו של פרופ' וייסמן פורסמו בהרחבה ברבים מכתבי העת המדעיים המובילים בעולם, לרבות Nature, Science ו- Psychological Bulletin.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il