לצאת מהדיכאון

פיטר ד. קריימר


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית לצאת מהדיכאון
דאנאקוד 99-1351
מספר עמודים 332
שם המתרגם אמה ברוורמן
שם הספר במקור Against Depression
שם מחבר באנגלית Peter D.Kramer

תקציר

לפני כעשור, עם פרסום ספרו פורץ הדרך ורב המכר "פרוזק - התרופה של שנות ה-90" (בעברית בהוצאת מטר), חולל פרופ' פיטר קריימר מהפכה בדרך החשיבה שלנו על נוגדי דיכאון והתרבות שבה נעשה בהם שימוש כה נרחב. כעת הוא שב עם מבט מעמיק ומקורי על המצב הנפשי שתרופות אלו מטפלות בו: הדיכאון. הוא שואל: לו יכולנו להכחיד את הדיכאון כך שאיש לא יסבול ממנו עוד, האם היינו עושים זאת?

"לצאת מהדיכאון" מהווה מחקר מדעי פורץ דרך על הפרעת מצב-רוח - תחום שהתקדם בצעדי ענק בעשור האחרון. קריימר מוביל את הקורא דרך מגוון מחקרים חדשים ומראה כיצד הדיכאון מסכן את תאי העצב, משבש את תפקוד המוח, מזיק ללב ולכלי הדם, משנה את הפרספקטיבה ושיקול הדעת של האדם ופוגע בהורות ובחיי המשפחה.

ככל שהראיות הולכות ומצטברות, היום כבר ברור - דיכאון יכול להיחשב למחלה לכל דבר ועניין, ויותר מכך - זו אחת המחלות ההרסניות ביותר הידועות למין האנושי. אך עדיין, איננו מתייחסים לדיכאון כאל מחלה, לא בחשיבתנו היומיומית. קריימר מעלה את השאלה עד כמה אנו מוכנים לתפוש את מחלת הנפש ככל מחלה אחרת, ו"לתקן" את עולמנו הנפשי כפי שאנו "מתקנים" את גופנו.

לספר שלושה חלקים: הראשון מציג את הדיכאון כפי שאנו רואים אותו, השני עוסק במה שיש למדע לומר על הדיכאון, והשלישי פונה לעתיד ומסתיים בהצגת עולם אוטופי שבו ימוגר הדיכאון באמצעות הנדסה גנטית, ואנשים יסבלו פחות.

"לצאת מהדיכאון" הוא ספר מעמיק ונוגע ללב, המבוסס על עבודה רבת שנים עם דיכאוניים.

זהו ספר מעורר מחשבה, מאתגר ומאיר עיניים שישנה מקצה לקצה את הבנתנו לגבי הפרעת מצב-רוח ויעניק תקווה למיליוני אנשים שסובלים ממנה.

על המחבר

פיטר ד. קריימר - Peter D.Kramer

ד"ר פיטר ד.קריימר למד היסטוריה וספרות בהארווארד ובלונדון, וקיבל את תואר הדוקטור שלו בהארווארד. הוא מלמד כפרופסור לפסיכיאטריה באוניברסיטת בראון, ומנהל קליניקה פרטית בפרובידנס. הוא כותב טור חודשי קבוע עבור ה- Psychiatric Times ואף חיבר את הספר "רגע מעורבות: פסיכותרפיה אינטימית בעידן טכנולוגי".

אתר הבית של: פיטר ד' קריימר


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il