תקציר על המחבר/ת
שם בעברית ליילה
דאנאקוד 99-1628
מספר עמודים 496
שם המתרגם מיכאל דק
שם הספר במקור Leila
שם מחבר באנגלית Freidun Zeimoglu

תקציר

בשנות החמישים, בעיירה קטנה באנטוליה שבטורקיה, גדלה ומתבגרת ליילה, הצעירה מבין חמישה אחים ואחיות. ליילה הקטנה מטפחת שאיפה גדולה: להיחלץ מן העולם המחניק של העיירה המשמימה והשמרנית ומצלו המאיים של אביה.

ליילה מספרת לקוראים על חיי היום יום שלה, על התעלולים והמשחקים עם החברות, על משפחתה ועל החיים בעיירה מוכת עוני שאנשיה אינם מבקשים אלא להבטיח את קיומם הצנוע.

אביה האכזר והאלים של ליילה, שאינו מצטיין בתבונה רבה, מאבד את משרתו ומסתבך פעם אחר פעם בעסקאות מפוקפקות. גם כשהמשפחה עוברת לאיסטנבול, המודרנית ורבת האפשרויות, האב אינו רואה ברכה במעשיו, ומוצא על מי להוציא את תסכולו.

האחים מורדים באביהם, האחיות מחכות לבעל שייבחר בשבילן. ליילה, שבילדותה כבשה לעצמה חירויות קטנות בזכות חוכמתה וקסמה האישי, מאבדת אותן כאשר היא נישאת לגבר שאינה יודעת עליו הרבה, ותוך כדי כך מגלה סוד משפחתי אפל.

ספר מטלטל, מרגש ופוקח עיניים, שנקרא בנשימה עצורה. קשה שלא להתאהב בליילה המקסימה, שכנגד כל הסיכויים, מנסה למצוא אושר ולהגשים את חלומותיה.

פרידון זיימוגלו, יליד טורקיה שגדל וחי בגרמניה, פותח לקוראים צוהר אל ארץ הולדתו, שבה המשפחה נתונה למרותו המוחלטת של האב, והנשים חסרות זכויות לחלוטין, ומכוון מבט בוחן אל הטלטלה העוברת על המבנה המסורתי הזה. ביכולת תיאור מרשימה ובשפה צבעונית ועשירה שולח זיימוגלו אלומת אור ספרותית החושפת את התפוררותה של משפחה.

על המחבר

פרידון זיימוגלו - Freidun Zeimoglu

פֵרידוּן זַיימוֹגְלוּ נולד בשנת 1964 בבולו שבאנטוליה וחי זה 35 שנה בגרמניה. הוא למד אמנות ורפואה בעיר הנמל הצפונית קיל ומאז הוא חי בה ועובד כסופר, תסריטאי ועיתונאי.

זיימוגלו היה בעל טור במוסף העיתון החשוב "די צייט" וכיום הוא כותב בעיתונים חשובים רבים. יצירתו הספרותית זיכתה אותו בפרסים רבים ובהם פרס הֶבֶּל, בשנת 2003 זכה בפרס חבר השופטים בתחרות ע"ש אינגבורג בכמן בקלגנפורט ובשנת 2004 בפרס אדלברט פון שאמיסו. בשנת 2005 זכה בפרס הוגו באל. כיום נמנה זיימוגלו עם השורה הראשונה של סופרי גרמניה.


תרגום מגרמנית: מיכאל דק

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il