להנהיג מכל הלב

הערכים וההשראה שהפכו רשת בתי קפה למופת ליזמים, למשווקים ולמנהלים

הווארד שולץדורי ג'ונס


תקציר על המחברים
שם בעברית להנהיג מכל הלב
דאנאקוד 99-3030178
מספר עמודים 290
שם המתרגם ברוך קורות
שם באנגלית Pour Your Heart Into It. How Starbuck Built a Company One Cup at a Time
שם מחבר באנגלית Howard Schultz • Dori Jones Yang

תקציר

הצלחתה של חברת Starbucks Coffee היא אחד מסיפורי עולם העסקים המופלאים מזה עשרות שנים: צמיחה מחנות קמעונאית אחת על שפת ימה של סיאטל, עד לחברה המפעילה יותר מאלף חנויות קפה בכל רחבי ארצות הברית, ושבשמה נפתחת חנות חדשה אחת בכל יום עסקים. Starbucks חוללה שינוי יסודי בחיי האמריקנים, הפכה את הקפה לדיבוק לאומי, וביססה את מעמדו של בר-הקפה כמוסד חדש ברחובותיה הראשיים של ארצות-הברית.

בספרו "להנהיג עם כל הלב", משתף אותנו הווארד שולץ, מנכ"ל Starbucks, בלהט, בערכים ובהשראה המניעים את הצלחתה של חברה מדהימה זו. שולץ "ראה אור" כאשר שוטט באיטליה והבחין לא רק במערכת-היחסים ההדוקה בין האיטלקים לקפה שלהם, אלא גם בינם לבין הברים לקפה, המהווים חלק בלתי נפרד מחיי החברה במדינה. הוא ידע בתוך-תוכו שגם האמריקנים יאמצו לעצמם את חוויית בר-הקפה בצורה דומה.

הרעיון היה ההתחלה - ושיווק המותג היה מבריק. אבל שולץ זוקף את צמיחתה של החברה לזכותו של מסד ערכים המצוי רק לעיתים נדירות בעולם העסקים - ערכים המייחסים לעובדי החברה חשיבות שאינה נופלת מזו של הרווחים, ותשומת-לב ליצירתיות לא פחות מאשר לצמיחה.

שולץ מספר את סיפורה של Starbucks בפרקים המתארים את העקרונות שהקנו לחברה את חוסנה, כמו למשל "אל תרגישו מאוימים מאנשים נבונים מכם", "ותרו על הכל, רק לא על ערכי היסוד שלכם", השתדלו להתחדש גם כשאתם לוקחים את כל הקופה", והפשוט מכל - "הכל חשוב".

מבחינתם של יזמים, משווקים, מנהלים, ולקוחותיה הנאמנים של Starbucks, הספר יורד לשורשיה של חברה, אשר "שינתה הכל... מהטעם שלנו והשפה שלנו, ועד רחובותינו הראשיים", כמו שאומר פורצ'ן.

על המחבר

הווארד שולץ - Howard Schultz

הווארד שולץ נולד בברוקלין, ניו-יורק, הצטרף ל- Starbucks ב- 1982, ומכהן כיו"ר ומנכ"ל החברה מאז 1987. הוא מתגורר בסיאטל.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il