לבד מול כולן

התנהגות תוקפנית בקרב בנות

רייצ'ל סימונס


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית לבד מול כולן
דאנאקוד 99-1147
מספר עמודים 240
שם המתרגם ימימה עברון
שם הספר במקור Odd Girl Out
The Hidden Culture of Aggression in Girls
שם מחבר באנגלית Rachel Simmons

תקציר

אם הבת שלכם חוזרת לעתים קרובות הביתה מבית-הספר במצב-רוח רע משום שהחברות שלה לא דיברו איתה בהפסקה, אם היא לא מסכימה לצאת מהבית או רצה אל חדרה בדמעות בלי הסבר, אין ספק כי אתם זקוקים לספר הזה. ייתכן שהבעיות האלה נראות לכם פעוטות - אז מה אם הבנות העבירו מאחורי הגב שלה פתקים? אז מה אם החברה שלה נעצה בה מבט מרושע? לא נורא אם לא הזמינו אותה למסיבה, נכון? - למען האמת זה דווקא נורא בהחלט, ולדברים האלה עלולה להיות השפעה מכרעת על ההערכה העצמית של הילדה.

למעשה, טוענת מחברת "לבד מול כולן", אותה תוקפנות מוסתרת בקרב ילדות גורמת נזק לא פחות מתוקפנות בין נערים, אם כי בקרב בנות התופעה קשה יותר לזיהוי. לא מעודדים ילדות לבטא כעס, ולכן הרגש הזה מוצא את דרכו אל מתחת לפני השטח. החשיבות שנשים מייחסות למערכות-יחסים היא נושא מוכר וידוע, וכאשר ילדה מוחרמת על-ידי חברותיה או נעשית מושא ללעג, הדבר עשוי להיות הרסני בעבורה.

עם זאת, רבים מהמורים והמורות טרודים כל-כך עד שאינם מבחינים בבעיה, או אינם מסוגלים להתמודד איתה, והורים חשים לעתים קרובות מתוסכלים וחסרי-אונים בבואם להילחם בה. הבעיה הזאת קיימת מאז ומעולם והורים רבים, שזוכרים את הסבל שהם עצמם חוו בילדותם, מתקשים עוד יותר לעזור לילדיהם בעת הצורך.

הגדרת הבעיה היא לעתים הצעד הראשון לפתרונה. "לבד מול כולן" לא רק קורא לילד בשמו (או לילדה בשמה), אלא גם מתאר את התופעה, מבין אותה ומביא עצות להתמודדות איתה. ספר מאלף להורים, אנשי חינוך, ולכל מי שהרגיש אי-פעם לבד מול כולם.

על המחבר

רייצ'ל סימונס - Rachel Simmons

רייצ'ל סימונס היא בוגרת מכללת ואסר, שם למדה מדעי המדינה ולימודי נשים. לאחר שזכתה במלגת רודס היוקרתית החלה במחקר שלה על בריונות נשית ועל הפסיכולוגיה של ילדות בזמן שלמדה באוניברסיטת אוקספורד. היא מתגוררת בברוקלין.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il