התשוקה לחיים

על השאיפה לאושר, לשמחת חיים ולהתרוממות רוח

קיי רדפילד ג'יימיסון


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית התשוקה לחיים
דאנאקוד 99-1326
מספר עמודים 328
שם המתרגם אמה ברוורמן
שם הספר במקור Exuberance: The Passion For Life
שם מחבר באנגלית Kay Redfield Jamison

תקציר

ספר מקורי, מעורר השראה וסמכותי הגדוש באנרגיה ובתשוקה -
אותה תשוקה לחיים שהוא מעלה על נס.

פרופ' קיי רדפילד ג'יימיסון, מחברת רב-המכר "נפש לא שקטה" - המוכרת כסמכות עולמית בנושא הפרעות מצב רוח - מגישה לקוראים משהו שונה ומופלא: מסע אל פשר התשוקה לחיים והתרוממות הרוח, וסקירת האופן שבו היא מזינה את ההישגים היצירתיים והמדעיים הגדולים שביותר של המין האנושי.

בעזרת דוגמאות מאלפות מהעולם האנושי ומעולם החי מראה פרופ' רדפילד ג'יימיסון כיצד התשוקה לחיים והתרוממות הרוח מובילות לסקרנות אינטלקטואלית, נטילת סיכונים, יצירתיות והישרדות. היא בוחנת את הנטייה התורשתית להתרוממות רוח, את תפקוד הדופאמין במוח ואת הקשר בין מצבי רוח חיוביים לכושר התאוששות פסיכולוגי. היא מאפיינת את ההבדלים בין תשוקה לחיים לבין מאניה, וחוקרת את התופעה לעומק: מדוע צחוק מידבק; מהו אובדן החושים שחשים כשמתאהבים; מה הסיבות להשפעות המשכרות של מוסיקה ואקסטזה דתית; ומדוע טמונה סכנה גדולה כל-כך בניסיונות לעורר את התשוקה לחיים על-ידי שימוש בסמים או באלכוהול.

על המחבר

קיי רדפילד ג'יימיסון - Kay Redfield Jamison

קיי רדפילד ג'יימיסון היא פרופסור לפסיכיאטריה בבית-הספר לרפואה של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. היא חיברה ספרים אחדים, ביניהם רבי-המכר "נפש לא שקטה" ו-"הלילה ממהר לרדת: להבין את ההתאבדות" (בעברית בהוצאת "מטר"). ד"ר ג'יימיסון פרסמה יותר ממאה מאמרים מדעיים העוסקים בהפרעות מצב רוח, יצירתיות ופסיכופרמקולוגיה. היא זכתה בפרסים מדעיים יוקרתיים, לאומיים ובינלאומיים כאחד, והרצתה באוניברסיטאות הארוורד ואוקספורד.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il