המיליארד הראשון

כריסטופר רייך


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית המיליארד הראשון
דאנאקוד 99-1164
מספר עמודים 431
שם המתרגם אריה חשביה
ז'אנרים ספרות מתורגמתמתח
שם באנגלית The First Billion
שם מחבר באנגלית Christopher Reich

תקציר

ג`ון "ג`ט" גבלן, טייס קרב לשעבר, הוא מנהל מצליח של קרן השקעות יוקרתית, אשר הרוויחה את המיליארד הראשון שלה לפני התנפצות הבועה של חברות ההיי-טק. כעת, כאשר עתיד החברה שלו תלוי על בלימה, גבלן עומד לקחת הימור מסוכן ביותר שעלול לעלות לו בקריירה שלו - בעוד שישה ימים בדיוק הוא עתיד להנפיק ענק תקשורת רוסי בבורסה לניירות ערך בניו יורק. אבל שמועות בדבר מעילה מאיימות לסתום את הגולל על העסקה הזאת - ויחד אתה על כל מה שגבלן בנה בעמל כה רב.

גבלן הנואש מחליט לשלוח למוסקבה את יד ימינו וידידו הוותיק, אף הוא טייס לשעבר, כדי לרחרח אחר המתרחש במסדרונות החברה המפוקפקת. כשהאיש נעלם כאילו בלעה אותו האדמה גבלן חושש מהגרוע מכל, אבל המציאות השטנית מאפילה על כל מה שהעלה בדמיונו.

הטייס הנועז יוצא למסע חיפושים אחר חברו הטוב ביותר אך מוצא עצמו נלחם בקרב שונה לחלוטין מהמוכר לו, שבו אין נמל מבטחים ואסור לבטוח באיש. לא בקונסטנטין קירוב, מנכ"ל החברה החמקמק שפיו ולבו אינם שווים, לא בבנקאים ובמנהלי ההשקעות שהוא עושה איתם עסקים דרך שגרה, לא ביפהפיה האקזוטית שמגלה לו את כל סוגדותיה - למעט אחד.

לפתע מוצא את עצמו גבלן לכוד בקנוניה שעלולה לערער את מאזן הכוחות העדין שבין מעצמות - ולהטיל את הכלכלה העולמית לתוהו ובוהו. כשהוא נרדף הן על ידי האף.בי.אי והן על ידי כנופייה של רוצחים שכירים, טס גבלן בין פאלם ביץ', ג'נבה ומוסקבה בניסיון נואש למצוא פתרון לתעלומה. אך תמורת האמת נדרש איש הקומנדו האמיץ, רדוף זכרונות המלחמה, לשלם מחיר נורא, וככל שהזמן הולך ואוזל הוא מתקרב יותר ויותר למקום שבו רצח ונקמה הם המטבע העובר לסוחר - ושבו המיליארד הראשון הוא הסוד הכמוס ביותר - והיעד הקלני ביותר.

על המחבר

כריסטופר רייך - Christopher Reich

כריסטופר רייך נולד בטוקיו בשנת 1961. הוא בוגר אוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון ואוניברסיטת טקסס באוסטין. הוא עבד שנים רבות בבנק האיגוד השוויצרי (Union Bank of Switzerland) במחלקה לבנקאות פרטית בז'נבה, לפני שעבר למחלקת המיזוגים והרכש בציריך. כיום הוא חי באוסטין, טקסס ומתמקד בכתיבה.

כריסטופר הוא מחברם של רבי מכר רבים ברשימות ה"ניו יורק טיימס", ובהם "המרדף אחרי הרץ", "המיליארד הראשון", "אחיזת עיניים", "חשבון בנק חסוי", כולם ראו אור בעברית בהוצאת מטר. על אחד מספריו הוא קיבל ב-2006 פרס בינלאומי יוקרתי לכותבי מותחנים.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il