הלילה ממהר לרדת

להבין את ההתאבדות

קיי רדפילד ג'יימיסון


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית הלילה ממהר לרדת
דאנאקוד 99-1051
מספר עמודים 331
שם המתרגם עליזה רענן
שם הספר במקור Night Falls Fast
Understanding Suicide
שם מחבר באנגלית Kay Redfield Jamison

תקציר

הד"ר קיי רדפילד ג'יימיסון, מחברת רב המכר "נפש לא שקטה" (בעברית בהוצאת מטר), מביאה אלינו עתה את הספר "הלילה ממהר לרדת" שהוא הספר הראשון והחשוב שנכתב ב- 25 השנים האחרונות בנושא ההתאבדות.

הספר מתמקד באופן מיוחד בבעיה זו ובהשפעה הנוראה שיש לה על צעירים, בתקופה שבה מתחולל פרץ מבהיל של התאבדויות המבוצעות על ידי ילדים, מתבגרים ומבוגרים בשנות העשרים לחייהם. ההתאבדות נרשמה כסיבת המוות השלישית בקרב אנשים בני 19 עד 24, והשנייה בקרב תלמידי מכללות בארצות הברית.

הד"ר ג'יימיסון, סמכות מוכרת בכל העולם בנושא תופעות הדיכאון והטיפול בהן, מכירה את הסוגיה ממקור ראשון. בגיל 28, אחרי שנים של מאבק במאניה-דיפרסיה, היא ניסתה לשים קת לחייה. העובדה שניצלה סימנה את תחילתו של מפעל חיים שתכליתו לחקור את מחלות הנפש וההתאבדות.

תוך שילוב של חקירה פסיכולוגית ומדעית על אודות ההתאבדות, עם התנסות אישית, הד"ר ג'יימיסון מביאה אל הספר הזה לא רק את חמלתה ואת כישרון הכתיבה שלה אלא את כל הידע, המחקר והניסיון הקליני שצברה כדי לשפוך אור על הבעיה ההרסנית הזאת.

תוך מעקב אחר מארג הסיבות העומדות ביסוד ההתאבדות, היא מביאה דוגמאות מהממות לשיטות ולמקומות שאנשים בחרו בהם כדי לאבד את עצמם לדעת, ומבט מזעזע ליומנים, לציורים ולמכתבי הפרידה שלהם. כמו כן היא מציגה לעינינו, בצורה חיה, את הממצאים האחרונים שהתגלו בבתי-חולים ובמעבדות על פני העולם; הגורמים הקריטיים, הביולוגיים והפסיכולוגיים, הפועלים יחד כדי להביא להתאבדות; השיטות החדשות הננקטות כדי ללחום בהם; והטיפולים רבי העוצמה שהרפואה המודרנית מספקת ואשר למרות זאת אין בכוחם להדביר את הבעיה.

"הלילה ממהר לרדת" מסיר את מעטה השתיקה והבושה שלעיתים קרובות מדי אופף את ההתאבדות. הוא מסייע לנו להבין את נפשו של המתאבד, להכיר טוב יותר את האדם הנתון בסכנה, ולקלוט את עומקה המטריד של תחושת האובדן הנוצרת אצל אלה הנשארים מאחור.

על המחבר

קיי רדפילד ג'יימיסון - Kay Redfield Jamison

קיי רדפילד ג'יימיסון היא פרופסור לפסיכיאטריה בבית-הספר לרפואה של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. היא חיברה ספרים אחדים, ביניהם רבי-המכר "נפש לא שקטה" ו-"הלילה ממהר לרדת: להבין את ההתאבדות" (בעברית בהוצאת "מטר"). ד"ר ג'יימיסון פרסמה יותר ממאה מאמרים מדעיים העוסקים בהפרעות מצב רוח, יצירתיות ופסיכופרמקולוגיה. היא זכתה בפרסים מדעיים יוקרתיים, לאומיים ובינלאומיים כאחד, והרצתה באוניברסיטאות הארוורד ואוקספורד.


נוסף על רב המכר "נפש לא שקטה" כתבה יותר ממאה מאמרים מדעיים על הפרעות נפשיות, פסיכותרפיה והתאבדות. הד"ר ג'יימיסון קיבלה מספר רב של פרסים, לאומיים ובינלאומיים, על חיבורים מדעיים, וביניהם פרס הקרן האמריקאית למחקר למניעת התאבדות.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il