גירושים

והשפעתם על הילדים בבגרותם,
המסקנות המדהימות והבלתי צפויות של מחקר שנמשך 25 שנה

ג'ודית וולרשטייןג'וליה לואיססנדרה בלקסלי


תקציר על המחברים
שם בעברית גירושים
דאנאקוד 99-1080
מספר עמודים 357
שם המתרגם יעל זיסקינד-קלר
שם באנגלית The Unexpected Legacy of Divorce
The 25 Year Landmark Study
שם מחבר באנגלית Judith Wallerstein • Julia Lewis • Sandra Blakeslee

תקציר

לפני 25 שנה החלה ג'ודית וולרשטיין לשוחח עם קבוצה של 131 ילדים שהוריהם היו בתהליך גירושים. היא ביקשה מהם לספר לה את הפרטים האישיים ביותר בחייהם והם עשו כן בכנות מפתיעה. וולרשטיין הצליחה לזכות באמונם, ושכרה היה תמונה מפורטת ומרגשת של חייהם לאורך הילדות, גיל ההתבגרות על בעיותיו וגם שנות בגרותם.

וולרשטיין בחרה שבעה ילדים שמייצגים בצורה הנאמנה ביותר את חוויות החיים האופייניות לקבוצה כולה, והיא עוקבת אחר חייהם לאורך גיל ההתבגרות ועד לבגרות, קשרי האהבה שלהם, נישואיהם המוצלחים והכושלים וההורות שלהם עצמם לילדיהם. אנחנו עוקבים אחר מלחמתם בפחד המקנן בתוכם שגם מערכות היחסים שלהם ייכשלו כמו אלה של הוריהם. מכיוון שאין להם תבנית פנימית של מערכת יחסים תקינה, עליהם להמציא בכוחות עצמם קודים להתנהגות נכונה.

וולרשטיין מראה כיצד רבים מהם התגברו על פחדם מבגידה, מצאו אהבה אצל בני זוגם והפכו להורים טובים ומגוננים, ולעומתם אחרים שעדיין נלחמים כדי לממש את משאלות ליבם. וולרשטיין מראה כיצד ילדי גירושים שכיום הם מבוגרים רואים את החיים בצורה אחרת מחבריהם שגדלו במשפחות שלמות, שגם בהן היו להורים קשיים בחיי הנישואים, אך הם החליטו להישאר ביחד. בדרך זאת היא שופכת אור על השאלה שהורים כה רבים מתחבטים בה - האם להישאר בנישואים אומללים או להתגרש.

מן הראוי שכל ילדי הגירושים שהגיעו לבגרות יקראו את הספר, וכך גם בני זוגם, השותפים שלהם, הורים שהתגרשו או כאלה ששוקלים גירושים, שופטים, עורכי דין ומומחים בתחום בריאות הנפש. ספר זה קורא תיגר על חלק מהאמונות המושרשות בנו זה שנים, והוא עתיד לשנות אחת ולתמיד את מה שאנחנו חושבים על גירושים.

על המחבר

ג'ודית וולרשטיין - Judith Wallerstein

ג'ודית ס.וולרשטיין היא פסיכולוגית קלינית, הנחשבת בת-סמכא חשובה בעולם בנושא השפעות הגירושין. היא הקימה ומנהלת את "המרכז למשפחה בשינוי" בארצות הברית. שנים רבות היתה מרצה בכירה בבית-הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת קליפורניה שבברקלי.


ג'וליה לואיס - Julia Lewis

ג'וליה לואיס היא מרצה לפסיכולוגיה באוניברסיטת סן פרנסיסקו, מנהלת את המרפאה הפסיכולוגית בה ומשמשת כמתאמת התוכנית לתואר בפסיכולוגיה קלינית.


סנדרה בלקסלי - Sandra Blakeslee

סנדרה בלקסלי היא כתבת מדעית בניו-יורק טיימס, וזכתה בפרסים על כתיבתה


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il