אלכימיה רגשית

כיצד נוכל להקשיב ללב ולחולל שינויים מרחיקי לכת בחיינו

טארה בנט-גולמן


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית אלכימיה רגשית
דאנאקוד 99-1112
מספר עמודים 336
שם המתרגם ורדה יערי
שם הספר במקור Emotional Alchemy
How the Mind Can Heal the Heart
שם מחבר באנגלית Tara Bennett-Goleman

תקציר

כל אחד יכול לחולל שינויים בחייו.
בימי קדם, שאפו האלכימאים להפוך עופרת לזהב. שאיפה המאפיינת את המין האנושי מאז ומעולם. טארה בנט-גולמן, פסיכולוגית קלינית בהכשרתה, טוענת כי אפשר גם אפשר להפוך עופרת רגשית לזהב - להפוך את רגעי הבלבול והכאב הרגשי שלנו לבהירות שופעת תובנה.

הספר "אלכימיה רגשית" משרטט עבורנו את מפת המוח ומראה כיצד מרבית הדברים שמטרידים אותנו נכללים בעשרה דפוסים רגשיים בסיסיים, ביניהם חרדת נטישה, החשש מנידוי חברתי, פגיעות ועוד. באמצעות תרגול פשוט של הקשב, המוסבר בספר, נוכל להשתחרר מדפוסים אלה ולהחליפם בקבלת עצמנו ואחרים ובחופש להיות יצירתיים וחיוניים יותר.

בנט-גולמן מביאה לנו את הממצאים האחרונים בתחום מחקר העצבים ובהם "שבריר השנייה הקסום" שבמהלכו אפשר "ללכוד" את המחשבה לפני שהיא הופכת לתגובה רגשית. נוסף על הבסיס המדעי עורכת המחברת הקבלות מרתקות בין המדע לבין חוכמת הבודהיזם העתיקה - שכן הבודהיסטים ידעו כבר לפני מאות שנים שבכל אחד מאתנו טמונה היכולת להביא קץ להרגלים ההרסניים.

ספר מעולה זה מלמד את הקוראים לראות את הדברים כפי שהם באמת, ללא סילוף וללא שיפוט, ונותן בידיהם את ההסבר המעמיק ביותר לאופן שבו הקשב יכול לשנות לא רק את חיינו, אלא גם את מבנה המוח עצמו.

על המחבר

טארה בנט-גולמן - Tara Bennett-Goleman

טארה בנט-גולמן, פסיכולוגית קלינית ומורה, מעבירה סדנאות על המיזוג בין בודהיזם לפסיכותרפיה זה עשר שנים, יחד עם בעלה דניאל גולמן, מחבר הספר "אינטליגנציה רגשית" שראה אף הוא אור בהוצאת מטר.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il