אבא עני, אבא עשיר - מהדורה מעודכנת ומורחבת

עם 9 פרקים חדשים של סיכום ותרגיל

רוברט ט' קיוסאקי


תקציר על המחבר/ת
שם בעברית אבא עני, אבא עשיר - מהדורה מעודכנת ומורחבת
דאנאקוד 99-2390
מספר עמודים 284
שם המתרגם דרורה בלישה
תאריך הוצאה מרץ 2022
שם באנגלית Rich Dad Poor Dad
שם מחבר באנגלית Robert T. Kiyosaki

תקציר

חלפו 25 שנים מאז יצא לאור ספרו של רוברט קיוסאקי אבא עשיר, אבא עני שתורגם לעשרות שפות, שינה את האופן שבו עשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם חושבים על כסף והשקעות והפך למדריך מספר אחת של כל הזמנים לניהול כספים אישי. 

זהו סיפורו של רוברט על שני האבות  שגידלו אותו – אביו האמיתי, האב העני, ואביו של חברו הטוב ביותר, האב העשיר – ועל הדרכים שבהן עיצב כל אחד מהם את דרך החשיבה שלו על כסף והשקעות. הספר מנתץ את המיתוס שלפיו חייבים ליהנות מהכנסה גבוהה כדי להיות עשירים ומסביר את ההבדל בין לעבוד בשביל הכסף ובין לתת לכסף לעבוד בשבילנו.

במהדורה המחודשת שיוצאת לרגל 25 שנים לספר הקלאסי, רוברט מספק עדכון בנוגע למה שראינו בעשורים האחרונים, בכל הקשור לכסף, השקעות והכלכלה הגלובלית. הספר מכיל "מסגרות" שמריצות את הקוראים על פני השנים שחלפו – מ-1997 ועד היום – ומלוות בהערכות של רוברט על האופן שבו העקרונות שלמד מאביו העשיר עמדו במבחן הזמן.

מבחינות רבות, המסרים של אבא עשיר, אבא עני- שלפני שני עשורים נתקלו בביקורת ולא תמיד התקבלו –רלוונטיים וחשובים היום עוד יותר משהיו לפני 25 שנה.

אבא עשיר, אבא עני...

  • מנפץ את המיתוס שחייבים להיות בעלי הכנסה גבוהה כדי להיות עשירים
  • קורא תיגר על האמונה שביתכם הוא נכס
  • מראה להורים מדוע אסור להם להסתמך על מערכת החינוך שתלמד את ילדיהם על כסף
  • מגדיר אחת ולתמיד מהו נכס ומהי התחייבות
  • מלמד אתכם מה ללמד את ילדיכם על כסף למען הצלחתם הפיננסית בעתידרוברט קיוסאקי זכה למוניטין עולמי בזכות דיבורו הישיר, הבוטה והאמיץ, והיה לתומך נלהב בהשכלה פיננסית.  ספרו זה  אבא עשיר, אבא עני כיכב במשך שש שנים ברשימת רבי המכר של ה"ניו יורק טיימס." ספריו היו לרבי המכר בינלאומיים, וביניהם פייק, IQ פיננסי, רביעי תזרים המזומנים (כולם בעברית בהוצאת מטר). העקרונות והמסרים בלב תפיסתו "להשקיע כדי לקבל תזרים מזומנים"; "חוסכים הם מפסידנים" – הציתו תחילה סערה של ביקורת ולעג. ואולם בשני העשורים האחרונים כיכבו הדרכותיו ותובנותיו על הבמה הכלכלית העולמית בדרכים שהיו מטלטלות ונבואיות כאחד. קיוסאקי נחשב אורח מבוקש בכלי התקשורת בכל קצווי העולם: CNN, BBC, פוקס ניוז, אופרה וינפרי ומאות אחרים. הוא ממשיך ללמד ולשמש השראה למיליוני אנשים. 

על המחבר

רוברט ט' קיוסאקי - Robert T. Kiyosaki

רוברט קיוסאקי, שנולד וגדל בהוואי, הוא דור רביעי לאמריקנים ממוצא יפני. לאחר שסיים את האקדמיה לימאים של צי הסוחר בניו יורק הצטרף רוברט לחיל הנחתים ושירת בווייטנאם כקצין וכטייס מסוק תקיפה בנושאת מטוסים.

לאחר המלחמה החל רוברט לעבוד במכירות בחברת זירוקס ובשנת 1977 יסד חברה משלו שייצרה בפעם הראשונה את ארנקי הניילון בעלי סגירת הוולקרו, אשר מיועדים לגולשים, והחדירה אותם לשוק. הוא יסד חברה בינלאומית לחינוך בשנת 1985 והקנה לעשרות אלפי תלמידים בכל העולם ידע על עסקים והשקעות.

בשנת 1994 מכר רוברט את העסק והודות להשקעותיו היה באפשרותו לצאת לגמלאות בגיל ארבעים ושבע. בתקופה הקצרה של היותו בגמלאות הוא כתב את סדרת רבי-המכר הבינלאומית אבא עשיר, אבא עני (בעברית בהוצאת מטר) ובשנת 2006 כתב יחד עם דונלד טראמפ את הספר רוצים שתהיו עשירים (בעברית בהוצאת מטר).

הספר "אבא עשיר, אבא עני", מככב ללא הפסקה ברשימת רבי-המכר של ניו יורק טיימס. הספר תורגם ל-46 שפות ונמכר ב-97 מדינות, וסדרת ספרי "אבא עשיר" מכרה יותר מ-26 מיליון עותקים ברחבי העולם וזכתה להצלחה מסחררת גם בישראל.

כיזם, מחנך ומשקיע מפרסם קיוסאקי טור חודשי ביאהו פייננס, הנושא את הכותרת מדוע העשירים נעשים עשירים יותר, וכן טור חודשי בשם תשואות עשירות בכתב העת אנטרפרנור.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

בלחיצה על הרשמה אני מסכים לקבל מידע שיווקי, מבצעים והטבות באמצעות דוא"ל ו/או הודעות SMS ומסכים לתנאי השימוש

Powered by Blacknet.co.il