חזרה לספר באתר


שם הספר:

! כל הכבוד
העוצמה שבגישה החיובית, כיצד להיות יעיל יותר בעבודה ובבית
מאת: קן בלנצ'רד, טד לסינק, צ'אק טומקינס, ג'ים בלרד

שם הספר במקור:

Whale Done
The Power of Positive Relationships

שמות המחברים במקור :

Ken Blanchard, Thad Lacinak
Chuck Tompkin, Jim Ballard

תרגום מאנגלית: אריה חשביה
מחיר מומלץ: 68 ש"ח
מספר עמודים: 109
דאנאקוד: 99-1130

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

! כל הכבוד
העוצמה שבגישה החיובית, כיצד להיות יעיל יותר בעבודה ובבית
מאת: קן בלנצ'רד, טד לסינק, צ'אק טומקינס, ג'ים בלרד

על הספר

כיצד להיות יעיל יותר בעבודה ובבית.

מה המכנה המשותף לאנשים במקום העבודה, לבן או בת-הזוג ולילדים בבית וללווייתן קטלן שמשקלו חמש טונות? הרבה יותר ממה שאתם מעלים על דעתכם, כך חושבים קן בלנצ'רד, יועץ לעסקים ומחבר רבי-מכר, ושותפיו לכתיבת ספר זה, אנשי המרכז לפעילות ולמופעים ימיים "עולם הים" (Sea World) באורלנדו שבארצות-הברית.

בספר חדש ומרגש זה, המעורר השראה בכל מי שקורא אותו, מסביר בלנצ'רד שלווייתנים ובני-אדם פועלים טוב יותר כאשר מדגישים את הצדדים החיוביים שלהם. הוא מראה כיצד יישום שיטות שמשמשות לאילוף בעלי חיים - שיטות שבהן משתמשים מאלפי הלווייתנים ב"עולם הים" - יכול להעצים את היעילות ולשפר את היחסים הבינאישיים הן בעבודה והן בבית.

כאשר ווס קינגסלי, מנהל קשוח ואיש משפחה קפדן, ביקר ב"עולם הים", הוא התרשם עמוקות מיכולתם של המאלפים לגרום ללווייתנים הענקיים, מן הטורפים האימתניים ביותר באוקיינוס, לבצע צלילות וזינוקים מדהימים. אחרי שחזה במופע, פתח קינגסלי בשיחה עם המאלף הראשי, וממנו למד את הטכניקות של אנשי המרכז הימי לבניית אמון, להדגשת החיובי ולהכוונה מחדש של התנהגות שלילית - טכניקות המאפשרות את הביצועים המופלאים האלה.

אותה שיחה גרמה לקינגסלי לבחון בעיניים חדשות את סגנון הניהול הביקורתי שלו, ולהבין כיצד כמה ממגרעותיו בתור מנהל, בעל ואב פעלו למעשה לכרסום באמון שניתן בו וגרמו נזק של ממש למערכות היחסים שלו עם הזולת. הוא החל לעמוד על ההבדל בין "תפסתי אותך על חם!" ובין "כל הכבוד!", בין תפיסת בני-אדם בקלקלתם ובין מחמאה על ביצוע מוצלח.

בספר שלפנינו,"כל הכבוד!", מלמד קן בלנצ'רד כיצד ביכולתנו להפוך את הדגשת החיובי וההכוונה מחדש של השלילי לכלים רבי-עוצמה להגברת הפריון בעבודה, וכיצד להימנע מיצירת מצבים שמרפים את ידיהם של האנשים סביבנו. בטכניקות הקלות להבנה וליישום המתוארות בספר אפשר לעשות שימוש הן בעבודה והן בבית, והן יאפשרו לקוראים להיות הורים טובים יותר, בני-זוג מחויבים יותר, ועובדים ומנהלים מצליחים יותר.