חזרה לספר באתר


שם הספר:

ראיית לילה
מאת: טל אנגלשטיין טל פרידמן

שם הספר באנגלית:

Night Vision

שמות המחברים באנגלית :

Tal Fridman, Tal Engelstein


מחיר מומלץ: 59 ש"ח
מספר עמודים: 131
דאנאקוד: 48-3088

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

ראיית לילה
מאת: טל אנגלשטיין טל פרידמן

על הספר

בשנת 1998 הקימו במשותף טל אנגלשטיין וטל פרידמן את חברת נייט וויז'ן, שמתמחה בצילום גיאוגרפי, טבע ונוף. "ראיית לילה" הוא ספרם הראשון. אלבום מהודר עם צילומים ליליים מרהיבי עין של נופים מקומות ואנשים בישראל.

"...הגענו לכינרת בשעות אחר-הצהריים. חוף שקט עם כמה שיחים במים. שיא השלווה. צילמנו קצת באור דמדומים והתחלנו להכין את הציוד לצילום בלילה. מיקמנו את החצובות במים הרדודים, כשלפתע הבחנו שהשיחים התמימים שורצים מאות עכבישים ארסיים, מרביתם מסוג האלמנה הלבנה. הלחץ גבר כאשר גילינו שהעכבישים השתלטו על הציוד והתיקים שלנו. צילמנו במהירות, אספנו הכל וברחנו על נפשנו. כעבור כשעה של נסיעה, נפל משהו ממגן-השמן שמעל ההגה. למרבה האימה, גילינו שאחד הכבישים הצטרף לנסיעה..."

"... צילמנו בעכו העתיקה ביום חורף גשום. לקראת ערב התחילה סופת ברקים מרהיבה מעל הים. רצנו במהירות לכיוון החומה, שם יש נקודת תצפית מעולה לעבר הנמל העתיק והים. הגשם והרוח היכו בעוצמה. בתוך כל זה, ניסינו למקם את עצמנו ואת המצלמות על החומה החלקלקה, כאשר משמאלנו תהום של שלושים מטר. רטובים אך נחושים צילמנו עשרות תמונות, מבלי לדעת אפילו אם הצלחנו לקלוט את אחד הברקים שהאירו את השמים..."