חזרה לספר באתר


שם הספר:

חצות בחנות הספרים
מאת: מתיו סאליבן

שם הספר במקור:

Midnight at the Bright Ideas Bookstore

שם המחבר במקור :

Matthew Sullivan

תרגום מאנגלית: מרב זקס־פורטל
עריכת התרגום: ורד שוסמן
מחיר מומלץ: 98 ש"ח
מספר עמודים: 292
הספר ראה אור בחודש מאי 2019
דאנאקוד: 99-2190

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

חצות בחנות הספרים
מאת: מתיו סאליבן

כשלקוח של חנות הספרים מתאבד, מרגישה המוכרת החביבה עליו שעליה לפתור את התעלומה שהשאיר מאחוריו. כך נפתח הספר חצות בחנות הספרים.

לידיה סמית מסתתרת כל חייה. היא עובדת כמוכרת ספרים בחנות מנורת קריאה, מתחבאת בין הספרים האהובים עליה, הקולגות המוזרים שלה ו"צפרדעי־הספרים" – אותם לקוחות קבועים, בודדים ואבודים, המבלים את כל זמנם בעלעול בספרים בין מדפיה העמוסים של החנות.

אבל כשג'ואי מולינה, "צפרדע־ספרים" צעיר ומקסים, מתאבד בקומה העליונה בחנות הספרים, מרגישה לידיה שחייה המסודרים נפרמים. לידיה, שהייתה תמיד מוכרת הספרים האהובה על ג'ואי, היא היורשת של חפציו המועטים. כמה חפצי נוי וספרים, שהשאיר אחריו איש צעיר ואבוד. אבל כשלידיה מעלעלת בספריו, היא מוצאת שהם הושחתו באופן מוזר ובלתי מובן. הספרים חושפים את נפשו המסוכסכת של אדם צעיר ונדמה שהם מכילים מסר חבוי. מה ג'ואי ידע? ואיך זה קשור ללידיה?

כשלידיה פותרת את המסתורין הסובב את התאבדותו של ג'ואי, היא חושפת גם זיכרון שקברה מזמן, זיכרון של אירוע אלים בילדותה. פרטים מאותו לילה איום מתחילים לחזור אליה. אביה המרוחק שב לחייה, כמו גם שוטר מקומי אובססיבי ו"איש הפטיש", רוצח מעברה אשר, כפי שהיא מגלה, לא עזב באמת לעולם.

חצות בחנות הספרים הוא רומן מסתורין המתאר עולם אינטלקטואלי ואקסצנטרי אשר יותיר אתכם במתח עד הרגע האחרון.

"רומן הביכורים המיוחד הזה יקרוץ במיוחד לאוהבי חידות וספרים"    בוקליסט

"דמויות מיוחדות במוזרותן ותיאור מדויק של מקום וזמן הופכים את הרומן הזה, המתפרש על פני כמה דורות, לסיפור על נטישה, ייאוש ובגידה שעלילתו מלאת המצאות ומתוחכמת."    פאבלישרס וויקלי.

"סיפור העלילה המסתורי והאפל בתוספת דמויות אקסצנטריות הופכים את הספר הזה ליוצא דופן."    קירקוס ריוויו.

"מתיו סאליבן כתב רומן פשע מותח, שנון, מלא תהפוכות ודמויות מפתיעות מעולמם האהוב של קוראי הספרים."    ג'ס וולטר, מחבר הרומן המצליח Beautiful Ruins

"הספר הזה מילא את כל הציפיות שלי: גיבורה מקסימה, תפאורה מסקרנת, דמויות מעניינות ועלילה שבה כרוכים יחד ספרים, קוראים והתשוקות האנושיות האפלות ביותר. רומן ביכורים מעולה הכתוב ביד בוטחת."    אלי גריפיתס, מחברת הרומן The Crossing Places

"אי אפשר שלא לאהוב את רומן הביכורים של מתיו סאליבן"   
נינה ג'ורג', מחברת הספר חנות הספרים הקטנה בפריז