חזרה לספר באתר


שם הספר:

גריט
העוצמה שבלַהַט ובהתמדה
מאת: אנג'לה דאקוורת

שם הספר במקור:

Grit

שם המחברת במקור :

Angela Duckworth

תרגום מאנגלית: עפר קובר
מחיר מומלץ: 98 ש"ח
מספר עמודים: 332
הספר ראה אור בחודש פברואר 2017
דאנאקוד: 99-2063

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

גריט
העוצמה שבלַהַט ובהתמדה
מאת: אנג'לה דאקוורת

בספר גריט, שהגיע בן לילה לרשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס, מראה הפסיכולוגית פורצת הדרך אנג'לה דאקוורת לכל מי ששואף להצליח – הורים, תלמידים, מחנכים, ספורטאים ואנשי עסקים או בעצם כל אחד – שהסוד מאחורי הצלחות יוצאות דופן אינו הכישרון שאנו ניחנים בו אלא שילוב מיוחד של להט והתמדה שאותו היא מכנה "גריט".

דאקוורת שוזרת בין דפי הספר את סיפורה האישי כבתו של מדען שהעיר לה לא פעם שהיא "לא גאון" ואשר הפכה למדענית ומרצה מוערכת. היא מספרת על חוויותיה כמורה, כיועצת עסקית וכמדענית מוח, אשר פקחו את עיניה והובילו אותה להשערה שהצלחה אינה עניין של "גאונות" אלא של שילוב ייחודי של להט והתמדה לטווח ארוך, תכונות נרכשות שניתן לפתחן.

בגריט לוקחת פרופ' דאקוורת את קוראיה לשטח ומפגישה אותם בין השאר עם צוערים הנאבקים לשרוד במסע המפרך שבו מתחילה הכשרתם באקדמיה האמריקאית לקצינים, עם מורים בבתי ספר קשים במיוחד ועם זוכי תחרות האיות הלאומית בארצות הברית.

היא מצביעה על תובנות מרתקות מן ההיסטוריה, מראה מה ניתן ללמוד מניסויים מודרניים על התנאים שבהם מושגים ביצועי שיא, ומפרטת את מסקנותיה מראיונות שערכה עם עשרות אנשים שהגיעו להישגים יוצאי דופן .

בין התובנות החשובות בגריט:

  • מדוע כשאנו חותרים לעבר מטרה, חשיבותו של המאמץ כפולה
  • כיצד יכול כל אחד לפתח גריט, בלי קשר למנת המשכל ולנסיבות
  • כיצד מתעוררת התעניינות שמתמידה כל החיים
  • כמה סבל וכמה הנאה כלולים בתרגול אופטימלי
  • מה טוב יותר לילדים – חיבוק חם או סטנדרטים גבוהים
  • הקסם שמחולל "כלל הדבר הקשה"

הסיפורים האישיים והתובנות בספר זה אינם רק מרתקים אלא יכולים לשנות את חייהם של אנשים. גריט מגלה מדוע הצלחתנו תלויה במה שאנחנו חושבים כאשר אנו נכשלים.

"פסיכולוגים מחפשים זה עשרות שנים את סוד ההצלחה, אבל אנג'לה דאקוורת היא זו שגילתה אותו. בספר חכם ומלא חיים היא לא רק מספרת לנו מהו הסוד אלא גם איך להגיע אליו".   – דניאל גילברט, מחבר הספר להיתקל באושר בעברית בהוצאת מטר

"קלסיקה בת ימינו – ספר מאיר עיניים שמאחוריו מחקר מעמיק. לכל מי שמקווה לעבוד יותר בחוכמה או לחיות טוב יותר, גריט הוא ספר הכרחי ואולי אפילו משנה-חיים".   – דניאל ה' פִּינְק, מחבר הספרים מוטיבציה: האמת המפתיעה על מה שמניע אותנו וראש אחר, בעברית בהוצאת מטר.

"גריט הוא תשובה משכנעת ומרתקת לפונדמנטליזם של פולחן ה-IQ. דאקוורת מזכירה לנו שאנשים מצליחים מתבלטים הודות לאופים ולהתמדתם".   – מלקולם גלדוול, מחבר הספרים נקודת המפנה בעברית בהוצאת ידיעות ספרים, ממבט ראשון בעברית בהוצאת כתר ועברית ומצוינים בעברית בהוצאת זמורה ביתן.

"מרשים ברעננותו ובמקוריותו … גריט מסלק דעות קדומות על גבולות הפוטנציאל שלנו".    – סוזן קיין, מחברת הספר שקט: כוחם של המופנמים בעולם שלא מפסיק לדבר, בעברית בהוצאת מטר.

"הספר הזה ישנה את חייכם. גריט הוא ספר מרתק, רציני ומעשי שנועד להפוך לחלק מן הקלסיקה של ספרות ההצלחה".    – דן הית', מחבר-שותף של הספר סוויץ' בעברית בהוצאת מטר.

"קריא, מושך ומשכנע לחלוטין. לרעיונות שבספר זה יש הפוטנציאל לחולל מהפכה בחינוך, בניהול ובאורח חייהם של קוראיו. גריט של אנג'לה דאקוורת הוא אוצר לאומי".    – ברברה פרדריקסון, מחברת הספרים חיוביות (Positivity) ו-אהבה 2.0‏ (Love 2.0) ונשיאת ההתאחדות הבינלאומית לפסיכולוגיה חיובית.