חזרה לספר באתר


שם הספר:

באהבה, סיימון - סיימון מוצא את דרכו
מאת: בקי אלברטלי

שם הספר במקור:

Simon and the Homo-Sapiens Agenda

שם המחברת במקור :

Becky Albertalli

תרגום מאנגלית: כנרת היגינס דוידי
ערכה: ורד שוסמן
מחיר מומלץ: 68 ש"ח
מספר עמודים: 232
הספר ראה אור בחודש מרץ 2016
דאנאקוד: 99-2008

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

באהבה, סיימון - סיימון מוצא את דרכו
מאת: בקי אלברטלי

סיימון ספיר, בן שש-עשרה והומו-די-בארון, מעדיף להשאיר את הדרמה למחזמר של חוג התיאטרון בבית הספר. אבל כאשר מייל מפליל נופל לידיים הלא-נכונות, מתעוררת סכנה שהסוד שלו ייחשף לעיני כול.

עכשיו סיימון נופל קורבן לסחיטה: אם לא יעזור לליצן הכיתה מרטין להתחבב על ידידתו, זהותו המינית תיוודע לכולם. וגרוע מכך - גם פרטיותו של בְּלוּ, שם העט של הנער שהוא מתכתב איתו, תיפגע.

כשמצד אחד שינויים שמטלטלים חברויות ותיקות ומצד שני התכתבות אלקטרונית עם בלו שנעשית פלרטטנית יותר מיום ליום, כיתה י"א הופכת פתאום למסובכת מאוד.

סיימון שונא השינויים צריך למצוא דרך לצאת אל העולם האמיתי בכוחות עצמו לפני שמישהו יוציא אותו לשם בכוח – והוא צריך לעשות זאת בלי להרחיק מעצמו את חבריו, בלי לסכן את עצמו ובלי לפספס את ההזדמנות לאושר עם הבחור הכי מתעתע והכי מקסים שהוא לא פגש מימיו.

ספר הביכורים המצליח של בקי אלברטלי הוא רומן התבגרות של המאה העשרים ואחת, מצחיק ושנון ועטוף ברומנטיקה חנונית. בקיץ 2018 עובד לסרט קולנוע בשם "באהבה, סיימון". לכבוד השקת הסרט בארץ במהלך חודש יוני 2018 חידשנו את עטיפת הספר עם תמונת גיבור הסרט.

"הסופרת הצעירה בקי אלברטלי כתבה ספר אמין ומשכנע המסופר בקולו גלוי הלב והמבולבל של נער בן שש-עשרה... המתח שיגרום לכם להמשיך לקרוא דף אחרי דף נובע מההתכתבות האנונימית של סיימון ובְּלוּ, שנקטעת בפרקים שבהם סיימון מספר בגוף ראשון על תסכולו ההולך וגובר מסירובו של בלו להזדהות... בלו אולי מהסס, אבל הקוראים יתאהבו בסיימון בטירוף".   המלצת השבוע, "פאבלישר'ז ויקלי"