חזרה לספר באתר


שם הספר:

מלחמות אבודות
מאת: יעקב (יאשה) קדמי

שם הספר באנגלית:

Hopeless Wars

שם המחבר באנגלית :

Yakov (Yasha) Kedmi


מחיר מומלץ: 98 ש"ח
מספר עמודים: 426
דאנאקוד: 99-1722

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

מלחמות אבודות
מאת: יעקב (יאשה) קדמי

על הספר

סיפור מאבקם ועלייתם ארצה של יהודי ברית המועצות הוא מהסיפורים המרתקים והחשובים במחצית השנייה של המאה העשרים. מרתק לא פחות סיפור חייו ומאבקיו האישיים של יעקב (יאשה) קדמי (קזקוב), השזור ברבים מהפרקים המכריעים הללו.

קדמי נאבק על האמת שלו ואמנם הצליח לחולל שינויים מהותיים - תחילה כפעיל עלייה בארץ הולדתו רוסיה, ובהמשך כאזרח ישראלי שמילא תפקיד חשוב בפתיחת שערי היציאה לישראל מברית המועצות והגיע לעמדת מפתח בארגון "נתיב", שמשימתו לקדם את העלייה. קדמי עסק בפעילות ציבורית ממסדית ואנטי-ממסדית, קיבל החלטות הרות גורל לגבי מאות אלפי אנשים, נטל חלק באירועים שהשפיעו רבות על העם היהודי ומדינת ישראל וסייע לעולים כראש המערכת הממלכתית שעסקה בעלייה.

בספר נחשפים לראשונה פרטים רבים על דרך קבלת ההחלטות במערכת הציבורית והמדינית בישראל, כולל מסקנות והערכות מעניינות ושונות מהמקובל על אישים פוליטיים מרכזיים כגון ולדימיר פוטין, מנחם בגין, אהוד ברק, שמעון פרס, בנימין נתניהו ואחרים; פרטים לא ידועים על שהתרחש בקהילת המודיעין בנוגע לחימוש הגרעיני האיראני ועל היחסים בין המודיעין הרוסי לישראלי.

ספר מרתק זה יאפשר לקורא להציץ לנשמתו של "לוחם חופש" יהודי שהגשים את חלום העלייה ארצה וזכה לחזור לזירת הקרב האישית שלו כראש מערכת ממלכתית שאין כדוגמתה בעולם, מצויד בתבונה וביכולות אישיות יוצאות דופן למלא את משימותיו. מי שיצלול לספר - לא יוכל להישאר אדיש לכתוב בו.