חזרה לספר באתר


שם הספר:

מכאבול לירושלים
אל-קאעידה, הג'יהאד האיסלאמי העולמי והעימות הישראלי פלסטיני
מאת: אסף מליח ושאול שי

שם הספר באנגלית:

From Kabul to Jerusalem

שמות המחברים באנגלית :

Dr. Asaf Maliach, Dr. Shaul Shay


מחיר מומלץ: 95 ש"ח
מספר עמודים: 376
דאנאקוד: 99-1596

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

מכאבול לירושלים
אל-קאעידה, הג'יהאד האיסלאמי העולמי והעימות הישראלי פלסטיני
מאת: אסף מליח ושאול שי

על הספר

הג'יהאד העולמי על מגוון מרכיביו, ובמיוחד הטרור האיסלאמי, ניצבים במוקד ההתעניינות של מדינאים, גורמי ביטחון והציבור הרחב בארץ ובעולם. בעקבות פיגועי 11 בספטמבר נתפס ארגון אל-קאעידה, המוביל את קואליציית הג'יהאד העולמי, כאחד האיומים הבולטים על שלום העולם וביטחונו - ובעיקר על העולם המערבי.

איום זה מזוהה בראש ובראשונה עם מנהיג אל-קאעידה אוסאמה בן לאדן, שהכריז בשנת 1998 על מלחמה ב"ברית היהודית-צלבנית", ויישם הצהרה זו בשורה של פיגועים שגולת הכותרת שלהם היתה פיגועי 11 בספטמבר 2001 בניו ורק ובוושינגטון. דיוקנו ושמו של אוסאמה בן לאדן מוכרים היטב ברחבי העולם, אבל רק מעטים מכירים את מורו הרוחני, שותפו לדרך ואחד האבות המייסדים של תופעת הג'יהאד העולמי - השייח' הפלסטיני עבדאללה עַזאם.

בימים אלה, כשאיום הג'יהאד העולמי על ישראל גובר, רבים תוהים על הזיקה שבין הג'יהאד העולמי לפלסטינים. הספר שלפניכם חושף לראשונה מקורות בלעדיים על עבדאללה עזאם הפלסטיני, מתאר את תרומתו להתפתחות הג'יהאד העולמי ומצביע על הזיקה שבין ארגוני הטרור הפלסטינים לג'יהאד העולמי בעבר, בהווה ובעתיד. הספר מנתח באופן יסודי ושיטתי את כתבי עבדאללה עזאם ודרשותיו, ומקנה לקורא הבנה מעמיקה של רעיונותיו והשקפתו. כמו כן חושף הספר את תופעת "בוגרי אפגניסטן" הפועלים בהשראת עבדאללה עזאם ואת פעילותם העצמאית לצד פעילותם במסגרת ארגון אל-קאעידה.

מכאבול לירושלים הוא ספר ייחודי וחשוב, שנכתב על ידי שני מומחים בתחום הטרור הבינלאומי. הספר בוחן לראשונה היבטים לא מוכרים בתופעת הטרור האיסלאמי, וחושף פרטים חדשים על זיקתה לטרור הפלסטיני.