חזרה לספר באתר


שם הספר:

דניס רוס על מדינאות
כיצד לשקם את מעמדה של ארצות הברית בעולם
מאת: דניס רוס

שם הספר במקור:

Statecraft and How To Restore America's Standing in the World

שם המחבר במקור :

Dennis Ross

תרגום מאנגלית: אמנון כץ
מחיר מומלץ: 95 ש"ח
מספר עמודים: 343
דאנאקוד: 99-1563

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

דניס רוס על מדינאות
כיצד לשקם את מעמדה של ארצות הברית בעולם
מאת: דניס רוס

על הספר

בספר החכם, מעורר המחשבה והמרתק שלפניכם מגיש המדינאי הוותיק דניס רוס מדריך מושכל, נהיר ומלא תובנות מעמיקות לכל מי שמתעניין במדינאות וכן משנה סדורה של קווי מדיניות וכלים דיפלומטיים. הוא מנתח בצורה מעמיקה את הסיבות לכישלונה של מדיניות ארצות הברית בעבר הקרוב, ומגיש בתמצות פרקים נבחרים מההיסטוריה המודרנית.

רוס מוּכר לקורא הישראלי בעיקר כדמות המרכזית שעיצבה וניהלה את פועלה של ארצות הברית בתחום הסכסוך הערבי-ישראלי. בתקופת כהונתם של ג'ורג' בוש האב וביל קלינטון הוא ניווט מדיניות זו, רקם מערכת קשרים אישית עם כל מנהיגי האזור ונחשב למוציא ומביא של וושינגטון. אין דומה לו בשימור הזיכרון ההיסטורי של הסכסוך בעת החדשה.

אולם הספר חורג מדל"ת אמותיו של אזורנו: רוס מתאר כיצד סייעה המדינאות לעצב סדר עולמי חדש לאחר המלחמה הקרה; מראה כיצד כישלון המדינאות בעיראק החליש את מעמדה הבינלאומי של ארצות-הברית; מבהיר כי רק מדינאות תבלום את התעצמותה של סין ואת סכנת הגרעין האיראני; וממחיש כיצד יוכל הנשיא הבא של ארצות הברית לפתור את הבעיות הקיימות כיום ולהגדיר מדיניות חוץ ריאליסטית ושאפתנית כאחת.

הספר כולל גילויים מרתקים של פרשיות הקשורות לישראל במישרין ובעקיפין, מספק לקורא הישראלי זווית ראייה מרתקת לבחינת מדיניותה של ישראל, דרך גיבושה ואופן מימושה ומתווה ציוני דרך להבנת הכיוונים העתידיים האפשריים של המעצמה הגדולה בתבל - והחשובה שבידידות ישראל בעולם.

"רבים מדברים על מדינאות, אך רק מעטים מבינים אותה באמת. דניס רוס הוא אחד המדינאים הטובים ביותר בארצות-הברית, ועכשיו הוא כתב על כך ספר. הוא מציע תובנות חשובות בנוגע למדינאות טובה ורעה בעבר, ומגיש מדריך בלתי רגיל לאופן השימוש בכלֵיה. וחשוב מכך - הוא ממחיש באמצעות המדריך מה צריך לעשות (וכיצד יש לעשות זאת) לנוכח אתגרים כמו הסכסוך הישראלי-פלסטיני ותוכנית הגרעין האיראנית. לעתים נדירות יוצא לאור ספר נחוץ כל כך בעיתוי כה מושלם."

- ביל קלינטון

"מדינאות הוא ספר עתיר תובנות על האופן שבו העולם פועל ועל הסיבות לכך שמדיניות החוץ של ארצות-הברית לא עובדת. דניס רוס מספק מרשם מרענן לחידוש מנהיגותה של ארצות-הברית. ספר מבריק בדיוק בזמן הנכון."

- מדלן אולברייט, לשעבר שרת החוץ של ארצות-הברית

"דניס רוס הוא אחד המדינאים החכמים ביותר בארצות-הברית. בספר זה, הכתוב היטב, הוא פורש בפנינו את החוכמה והכישורים שיישם בממשלים רפובליקניים ודמוקרטיים, ומתווה את המדינאות הנחוצה לנו באופן משווע כל כך אם ברצוננו לשקם את השפעתה ועוצמתה הרכה של ארצות-הברית בעולם."

- ג'וזף ס' ניי, פרופסור באוניברסיטת הרווארד ומחבר הספר Soft Power.