חזרה לספר באתר


שם הספר:

דיואי
סיפורו המרגש של החתלתול שחי בספרייה
בעיירה קטנה וכבש לבבות ברחבי העולם
מאת: ויקי מיירון

שם הספר במקור:

Dewey - The Small-Town Library Cat Who Touched the World

שם המחברת במקור :

Vicki Myron

תרגום מאנגלית: אליענה אלמוג
מחיר מומלץ: 84 ש"ח
מספר עמודים: 256
דאנאקוד: 99-1553

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

דיואי
סיפורו המרגש של החתלתול שחי בספרייה
בעיירה קטנה וכבש לבבות ברחבי העולם
מאת: ויקי מיירון

על הספר

עד כמה יכול בעל חיים להשפיע על חיינו? בלבבם של כמה בני אדם יכול חתול אחד לגעת? איך ייתכן שחתלתול נטוש אחד ישנה את פניה של ספרייה שלמה, יציל עיירה אמריקנית קטנה ויהפוך למפורסם בעולם כולו? ובכן, עובדה.

סיפורו של דיואי מתחיל בדרך הנוראה ביותר שאפשר להעלות על הדעת, בלילה הקר ביותר בשנה. כשהיה בן שבועות ספורים הוכנס דיואי לתוך תיבת החזרת הספרים של הספרייה הציבורית של ספנסר שבאיווה. למחרת בבוקר מצאה אותו מנהלת הספרייה, ויקי מיירון, אם חד הורית למודת צרות ששרדה פשיטת רגל של החווה המשפחתית, סרטן שד ובעל אלכוהוליסט. דיואי התרומם בקושי, וקרטע על רגליו שהיו מלאות בכוויות קור כדי לברך אותה וכל אחת מחברות הצוות האחרות בברכה של תודה ושלום, וכך שבה את ליבן. במשך תשע-עשרה השנים הבאות הוא הוסיף להקסים את תושבי ספנסר בהתלהבותו, בחום שהפגין כלפי כולם, בענווה שלו (יחסית לחתולים...) ומעל לכול, בחוש השישי שאמר לו תמיד מי זקוק לו יותר מכול.

כשסיפורו עבר מעיירה לעיירה, ממדינה למדינה, ובסופו של דבר כשתהילתו נודעה בעולם כולו, דיואי הפך להיות לא רק חבר, אלא גם מקור גאווה לעיירה חקלאית יוצאת דופן שפילסה את דרכה מעלה אחרי המשבר הגדול ביותר בתולדותיה.

סיפורו של דיואי יחמם את לבכם ויספק לכם חוויה מפליאה ומענגת.

"אהבתי את הספר מחמם הלב הזה בעל הסוף סוחט הדמעות, שאינו רק על חתול יוצא דופן, אלא גם על יכולת ההתאוששות והאנושיות של תושבי איווה בכלל ותושבי ספנסר בפרט "

ו. פ. קינסלה, מחבר הספר "ג'ו חסר הנעל"

"דיואי הוא ספר נוגע ללב, שופע קסם וחן. הוא עוסק בחיים ובמוות, בערכיה של עיירה קטנה, ויותר מכול- באהבה. נורטון היה מתאהב נואשות בדיואי - החתול והספר. "

פיטר גת'רס, מחבר הספר "החתול שהלך לפריז"

סיפור יוצא דופן על אהבה, אומץ ומסירות. לא אוכל לשכוח את אנשיה הטובים של ספנסר שבאיווה ואת חתול הספרייה הנפלא שלהם. דיואי הוא באמת השראה לנשמה.

ג'ק קאנפילד, מיוצרי הספר "מרק עוף לנשמה"