חזרה לספר באתר


שם הספר:

המנהל הממוקד
לעשות פחות אבל היטב
עקרונות הניהול של מייסד מיקרוסופט ישראל
מאת: אריה סקופ

שם הספר באנגלית:

Do A Few Things Well

שם המחבר באנגלית :

Arie Scope


מחיר מומלץ: 93 ש"ח
מספר עמודים: 276
דאנאקוד: 99-1453

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

המנהל הממוקד
לעשות פחות אבל היטב
עקרונות הניהול של מייסד מיקרוסופט ישראל
מאת: אריה סקופ

על הספר

  • האם לתרבות ארגונית יש השפעה על "השורה התחתונה"?
  • מה חשוב יותר להצלחת חברה: מוצר מוצלח, יכולת שיווק או תפעול מצוין?
  • לפי אילו קריטריונים יש לשכור עובדים ולתגמל אותם?
  • מה מאפיין חברה מצוינת?
  • איך להפוך לארגון "זריז"?
  • מה היתה האסטרטגיה של מיקרוסופט
    שהביאה לפריחתה בשנות התשעים?

ספר זה מסכם את הידע הניהולי שרכשתי בעבודתי בשלוש החברות בהן עבדתי: IBM, HP, ובעיקר בשנים הרבות שכיהנתי כמנכ"ל מיקרוסופט ישראל, ובהן צמחה החברה ממחזור מכירות מקומי של 35,000 דולר בשנת 1989 ל-130 מיליון דולר בשנת 2005.

הדחף העיקרי לכתיבת הספר היה הצמא הרב שקיים בקרב מנהלים ללמוד כיצד לבנות תרבות ניהולית. גיליתי שנושאים אלה מרתקים קהל רחב מאוד - החל בחברי דירקטוריונים, מנכ"לים, מנהלי ביניים, עובדים מן השורה, וכלה בסטודנטים למנהל עסקים.

השתמשתי בסיפורה של מיקרוסופט כדי להדגים חלק מהרעיונות שמובאים בספר. הספר מתאר את התרבות הארגונית של מיקרוסופט העולמית, אבל מתרכז בעיקר בתרבות שבניתי במיקרוסופט ישראל.

הספר סוקר היבטים שונים של הפעילויות בחברות המודרניות, כגון: חשיבות התרבות הארגונית, חזון וערכים - ניהול עובדים, ניהול מוצר, טיפול בלקוחות ותפעול בחברות הייטק. הוא דן בארגונים "זריזים" ומספר על מנהיגי ארגונים בישראל שהבינו שטכנולוגיה שמנוצלת כראוי יכולה לתרום לתפעול, לקשר הדוק עם לקוחות, ולבידול החברה ממתחריה.

הספר מיועד לכל המנהלים הרואים בניהול עובדים שליחות; לאלה הסבורים שטכנולוגיה יכולה להפוך אותם למנהלים טובים יותר; ולמנהלים שמעזים לעשות את מה שנראה נכון בעיניהם.

אריה סקופ