חזרה לספר באתר


שם הספר:

המנהיגים החדשים
מימוש עוצמתה של האינטליגנציה הרגשית ותפקידה במנהיגות
מאת: דניאל גולמן  ריצ'רד בויאציס  אנני מק'קי

שם הספר במקור:

Primal Leadership
Learning to Lead with Emotional Intelligence

שמות המחברים במקור :

Daniel Goleman, Richard Boyatzis, Annie McKee

תרגום מאנגלית: ברוך קורות
מחיר מומלץ: 89 ש"ח
מספר עמודים: 256
דאנאקוד: 99-1123

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

המנהיגים החדשים
מימוש עוצמתה של האינטליגנציה הרגשית ותפקידה במנהיגות
מאת: דניאל גולמן  ריצ'רד בויאציס  אנני מק'קי

על הספר

רב-המכר של דניאל גולמן, אינטליגנציה רגשית, (בעברית - בהוצאת מטר) שינה אחת ולתמיד את התפיסה שלנו לגבי המושג "להיות חכם", והראה כיצד אינטליגנציה רגשית (EI)- הצורה שבה אנו מנהלים את עצמנו ואת מערכות-היחסים שלנו - יכולה לקבוע את מידת ההצלחה בחיים, יותר מאשר מנת המשכלIQ)). ואז בא ספרו השני, "אינטליגנציה רגשית להצלחה בקריירה", (בעברית בהוצאת מטר) וגילה שגם ביצועים מופלאים בקריירה תלויים באינטליגנציה הרגשית.

עכשיו חבר גולמן לחוקרי האינטליגנציה הרגשית הידועים, ריצ'רד בויאציס ואנני מק'קי, כדי לבחון את תפקידה של האינטליגנציה הרגשית במנהיגות. המחברים טוענים כי רגשותיו של מנהיג הם רגשות מידבקים: אם מנהיג ישדר מרץ והתלהבות, הארגון ישגשג; אם הוא יפיץ סביבו אווירה שלילית, הארגון יקרטע. תפיסה זו, שהיא בבחינת פריצת-דרך, מציידת את המנהלים ברגשות שיניעו את הארגון בכיוון הנכון, כדי שתהיה לכך השפעה חיובית על ההכנסות או על האסטרטגיה.

המחברים שואבים מידע מתוך ניתוחים שנעשו במשך עשרות שנים בארגונים ממדרגה ראשונה, ומוכיחים כי מנהיגים תהודתיים קשובים ורגישים - בין שהם מנכ"לים, מנהלים, מפקדים, מדריכים או פוליטיקאים - מצטיינים לא רק בזכות מיומנויות ופיקחות, אלא בשל התחברות לאחרים בעזרת כישורי אינטליגנציה רגשית כגון אמפתיה ומוּדעוּת עצמית.

המחברים מצביעים על תהליך מוכח, שבאמצעותו יכולים מנהיגים ללמוד כיצד:

  • להעריך כישורי אינטליגנציה רגשית, לפתח אותם ולקיימם לאורך זמן.
  • להעניק השראה לאנשים ולהחדיר בהם מוטיבציה.
  • לטפח מנהיגות תהודתית בצוותים ובארגונים.
  • לנצל את התהודה לשיפור ביצועי "השורה התחתונה".

ספר זה, ששום מנהיג או מנהל, מכל התחומים, לא יוכל להרשות לעצמו להחמיץ, הוא יצירה בלתי נשכחת שתשנה את אמנות המנהיגות למדע של תוצאות.