להמשיך בקניות
  סה"כ ספרים בסל הקניות:       סה"כ לתשלום ללא דמי משלוח:      

  

 שינוי גודל אות:

גודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד

   ספרי עיון    כל הספרים   בבית עם שירלי דן - 2

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
()   הסל שלי     
» ספרות מתורגמת
» ספרות מקור
» כל הספרים
» סדרת ענייני דיומא
» סדרת משני עולם
» מדריכים לאובדי עצות
» השקעות וניהול פיננסי
» ספרי ניהול ואסטרטגיה
» יזמות
» יצירתיות
» העשרה בארגון
» ספרי שיווק ומכירות
» סדרת אבא עשיר
» נושאים שונים
» זוגיות ואינטימיות
» יחסים במשפחה
» תזונה נכונה
» לאכול ולרזות
» התמודדות
» בריאות ורפואה
» אל תקחו הכל ללב
» כל הספרים
» סדרת מלודי
» סדרת לולו
» חפשו את המטמון
» ספרים נפרשים
» מוזיקה לפעוטות
» הסיפורים הקטנים שלי
» טוב לדעת - לפעוטות
» מציק ומצחיק
» ספרי הרגשות שלי
» כל הספרים
» עלילות ספיידרוויק
» סדרת ספטימוס היפ
» ילדי המנורה
» יומני הסודי ביותר
» סדרת Glee
» קלמנטיין
» סדרת כנפיים
» שרלוק הולמס
» יצורים יפהפיים
» נחל שלדים
» הצרות של אולי וג'קפיץ
» טרילוגיית וונדלה
» כל הספרים
» סודות הלוחשת
» ברליץ מדריכי כיס
» ברליץ צעד אחר צעד
» מתנה לכל עת
» מילים על ...
» הדרך אל האושר
» מילים שיוצאות מן הלב
» הסדרה של בראדלי
» קסם - ספרי צביעה
» כל הספרים
» ספרי אבא עשיר
» יועצי אבא עשיר
הוצאת מטר בפייסבוק

   

   על הספר   על המחברת   פרטים נוספים   חדר קריאה  שתפו ספר זה עם החבריםהדפסה ידידותית לסיווג הספרים  בקטלוגחזרה לדף הקודם
תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

מחיר קטלוגי: 168.00 ש"ח
המחיר באתר: 139.00 ש"ח

./covers/2291_120.jpg2291

בבית עם שירלי דן - 2

בבית עם שירלי דן - 2


139.00
הוסף לעגלה

ספרים -   לתשלום
הוספה לסל הקניות
סל הקניות שלי

בבית עם שירלי דן - 2 | אורלי רובינזון
אנשים, בית, משפחה

Inspiration

השראה לבית החלומות שלכם נמצאת כבר בתוככם, אבל לעיתים היא לא מספיק ברורה אפילו לכם עצמכם. לעיתים מספיק ביקור במקום מסוים כדי לעורר ולהצית את ההשראה הזו, הטמונה במסתרי הלב, לצפות בסרט או בתמונה, לתת לזיכרון רחוק לצוף ולהציף אותנו ברגש וברצון. ההשראה הזו היא חמקמקה, ועליכם מוטל ללכוד אותה. היא-היא הנטייה הטבעית שלכם, המשיכה האינטואיטיבית שלכם, לסגנון עיצוב מסוים, לגודל חלל שעושה לכם טוב, לרמת התאורה הטבעית שבו, לרוח הנושבת בו, לאווירה המסוימת שמתרחשת בו, לסגנון שעושה לכם טוב ונעים. ההשראה לבית החלומות שלכם תעניק לו את הסגנון האדריכלי והעיצובי שלו. היא תספר את הסיפור כולו, את סיפור המקום ואת סיפור המשפחה.

מקורות ההשראה רבים ולכל משפחה מקורות השראה משלה. משפחות רבות מוצאות השראה בטיולים בעולם, וכך הגיעו אלינו בתים בסגנון כפרי, יווני, איטלקי, מודרני, ואף תעשייתי. ישנן משפחות המבקשות להתחבר לסגנון חיים כזה או אחר, סגנון מהודר בסביבה מפוארת או סגנון אלטרנטיבי באזור בוהמייני, זרוק משהו. הבית הוא פלטפורמה נפלאה לבטא בו את עצמכם. ההשראה היא רק תחילת המסע, היא כמגדלור, כיעד בתוכנת ניווט. אתם יודעים מה אתם רוצים, מהו הסגנון שלכם, מהו מקור ההשראה שלכם, ועכשיו אפשר להתחיל.

וזכרו, השראות לא תמיד נופלות עלינו בהפתעה; זיגמונד פרויד אמר: "כאשר ההשראה לא באה אליי, אני יוצא ופוגש אותה בחצי הדרך." והכוונה היא שגם עליכם לצאת ולחפש, בספרי העיצוב והאדריכלות, באתרי תמונות, במפגשים, בסיורים ובביקורים. אפשר לקבל השראה בכל מקום, מכל דבר. גוני השלכת יכולים להיות השראה לגוני הסלון; בית קפה קטן על שפת הים באיטליה יכול להוות מקור השראה נפלא; גלריה לאומנות מודרנית בסוהו של ניו יורק יכולה להוות התחלה טובה לעיצוב. כל מה שנותר לכם, זה לתפוס את הרגע הזה שבו אתם חשים את אותה התרוממות רוח שמציפה אתכם בעת ביקורכם במקום מסוים. אתם מוזמנים לעצור, להירגע ולנסות ולהבין מה פשר הסוד שיצר את המקום. נסו לאמץ את כל החושים שלכם, בדיוק כפי שאתם עושים בעת שאתם טועמים מנה משובחת. זִכרו, שם בדיוק טמונה ההשראה.

השראה
בתי האצולה האירופיים היו ההשראה לבית החלומות של המשפחה. בשאיפה לבית מידות קלסי אירופי ויוקרתי, הם איתרו מגרש פינתי בלב שכונת יוקרה הקרובה אל העיר הגדולה. איטליה הייתה תמיד אהבתם הגדולה – הם נמשכו לכל מה שיש לה להציע: נופים מרהיבים, יין טוב, אוכל משובח, אופנה עילית ואדריכלות קלסית. בביקורם שם הם נחשפו לווילות הקלסיות של האדריכל פִָלַּדְיוֹ, שחלקן שימשו כבתי נופש של משפחות סוחרים, וחלקן כמבני מגורים בחוות חקלאיות.

קסם הפרופורציה, הסימטריות, החומריות, נפח החללים, ובעיקר תחושת השקט והאיזון שהבתים הללו מעניקים לשוהים בהם, יצרו את המשיכה של המשפחה לסגנון האדריכלי הזה. הסקיצות הראשונות של הבית התמקדו בעקרונות הללו, במראה החזית ובתוכנית. כך גובש בית בן ארבע קומות הכולל מרתף ועליית גג. המגרש הוא כאמור פינתי – שתי חזיתות פונות לשני רחובות ניצבים והשתיים האחרות פונות אל המגרשים השכנים. קומת הכניסה היא השטח הציבורי של הבית: סלון, מטבח, פינת אוכל וחדר מעלית שקוף שעטוף בגרם מדרגות. המדרגות והמעלית מובילות אל גשר בקומה העליונה המפריד ביו שני אגפים - אגף ההורים ואגף חדרי הילדים.

הקומה העליונה של הבית ממוקמת בחלל גג הרעפים ומשמשת כסלון נוסף עבור הנוער; יש בה גם סוויטת אירוח. קומת המרתף היא אזור הבילוי של הבית. בו נמצא חדר הקולנוע, חדר יין, חדר כושר וסוויטת אורחים נוספת. הגינה עוטפת את הבית, ובה בריכת שחייה, מטבח חיצוני ומרפסות יציאה מהמטבח ומהסלון. מפלס הגינה מוגבה מהרחוב בכמה מדרגות, ושער הכניסה מפריד בין המרחב העירוני לפרטי. השער מעוצב כתכשיט עשוי ברזל ומאפשר מבט פנימה. בכניסה ממוקם אלמנט מים שבו מוטבע סמל המשפחה.


דף הבית | חדשים במטר | רכישת ספרים | על ההוצאה | הגשת כתבי יד | יצירת קשר | תנאי השימוש באתר
© כל הזכויות שמורות: מטר הוצאה לאור בע"מ, הוצאת מטר 2006 | על ידי סמיוטיקה