להמשיך בקניות
  סה"כ ספרים בסל הקניות:       סה"כ לתשלום ללא דמי משלוח:      

  

 שינוי גודל אות:

גודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד

   חיים נכון    התמודדות   בטרם לכתי

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
()   הסל שלי     
» ספרות מתורגמת
» ספרות מקור
» כל הספרים
» סדרת ענייני דיומא
» סדרת משני עולם
» מדריכים לאובדי עצות
» השקעות וניהול פיננסי
» ספרי ניהול ואסטרטגיה
» יזמות
» יצירתיות
» העשרה בארגון
» ספרי שיווק ומכירות
» סדרת אבא עשיר
» נושאים שונים
» זוגיות ואינטימיות
» יחסים במשפחה
» תזונה נכונה
» לאכול ולרזות
» התמודדות
» בריאות ורפואה
» אל תקחו הכל ללב
» כל הספרים
» סדרת מלודי
» סדרת לולו
» חפשו את המטמון
» ספרים נפרשים
» מוזיקה לפעוטות
» הסיפורים הקטנים שלי
» טוב לדעת - לפעוטות
» מציק ומצחיק
» ספרי הרגשות שלי
» כל הספרים
» עלילות ספיידרוויק
» סדרת ספטימוס היפ
» ילדי המנורה
» יומני הסודי ביותר
» סדרת Glee
» קלמנטיין
» סדרת כנפיים
» שרלוק הולמס
» יצורים יפהפיים
» נחל שלדים
» הצרות של אולי וג'קפיץ
» טרילוגיית וונדלה
» כל הספרים
» סודות הלוחשת
» ברליץ מדריכי כיס
» ברליץ צעד אחר צעד
» מתנה לכל עת
» מילים על ...
» הדרך אל האושר
» מילים שיוצאות מן הלב
» הסדרה של בראדלי
» קסם - ספרי צביעה
» כל הספרים
» ספרי אבא עשיר
» יועצי אבא עשיר
הוצאת מטר בפייסבוק

   

   על הספר   על המחבר   פרטים נוספים   חדר קריאה  שתפו ספר זה עם החבריםהדפסה ידידותית לסיווג הספרים  בקטלוגחזרה לדף הקודם
תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

מחיר קטלוגי: 95.00 ש"ח
המחיר באתר: 66.5 ש"ח

./covers/2030_120.jpg2030

בטרם לכתי

בטרם לכתי


66.5
הוסף לעגלה

ספרים -   לתשלום
הוספה לסל הקניות
סל הקניות שלי

בטרם לכתי
מאת: פול קלניתי

בגיל 36 , סמוך להשלמת עשר שנות התמחות בנוירוכירורגיה, אובחן אצל פול קָלָנִיתִּי סרטן ריאות שלב 4. יום אחד הוא היה רופא שטיפל בנוטים למות, ולמחרת - חולה שנאבק על חייו. וכך באחת, העתיד שהוא ואשתו ראו בדמיונם התאדה.

הספר "בטרם לכתי" מתעד את המעברים של קָלָנִיתִּי מסטודנט לרפואה נאיבי ה"מוטרף", כפי שהוא כתב, "מהשאלה מה מקנה לחיים מוסריות ומשמעות, אם כל האורגניזמים מתים, "לנוירוכירורג בסטנפורד שהתמחה בתחום המוח - המקום המכריע ביותר בזהותו של האדם, ולבסוף למטופל ואב טרי שמתמודד עם מותו הקרוב.

מה הופך את החיים לראויים לנוכח המוות הקרב? מה אנחנו עושים כאשר העתיד אינו עוד סולם אל יעדינו, אלא הוא מישור של הווה תמידי? מה פירוש הדבר להביא ילד לעולם, לטפח חיים חדשים שעה שחיים אחרים דועכים? אלה הן כמה מהשאלות שקָלָנִיתִּי נאבק בהן בספר בדרך הנוגעת לעומקי הלב ומשופעת בתובנות בהירות.

פול קָלָנִיתִּי מת במארס 2015 , בעת שעבד על ספר זה, אך דבריו ממשיכים לחיות כמורי דרך וכמתנה לכולנו. "התחלתי להבין שהתייצבות פנים אל פנים מול היותי בן תמותה שינתה במובן מסוים הכול ולא-כלום," הוא כתב. "שש מילים מתוך טקסט של סמואל בקט החלו להדהד שוב ושוב בראשי: 'אני לא יכול להמשיך. אני אמשיך.'" ב"בטרם לכתי" תמצאו הרהורים בלתי נשכחים, מצווי חיים על האתגר שבהתייצבות מול המוות ועל היחסים בין רופא למטופל, מפרי עטו של סופר מזהיר שלרוע מזלו היה בשני התפקידים.

מאז יצא לאור בתחילת 2016 , ספרו של פול קָלָנִיתִּי נמכר ביותר מ־ 400,000 עותקים בכריכה קשה וב־ 150,000 עותקים בגרסה דיגיטלית בארצות הברית בלבד. בבריטניה הוא מתפרסם כעת במהדורה ה־ 16 שלו, ונמצא בשבוע ה־ 14 ברשימת רבי המכר של ה"סאנדיי טיימס". הספר תורגםל־ 33 שפות.

״לקרוא את הספר הזה ואחר כך לשכוח אותו פשוט אי-אפשר. הוא יחיד ומיוחד״   ה״ניו יורק טיימס״

״גישתו הלא-סנטימטלית [של קָלָנִיתִּי] היא שעושה את ›בטרם לכתי‹ לחיבור מקורי כל כך - וקשה כל כך... חסרונו היחיד הוא שהספר, כמו חייו, מסתיים מהר מדי.״
  Entertainment Week

"]ספר[ קשה מנשוא ונהדר... [קָלָנִיתִּי] הוא דמות חביבה כל כך, אמפתית וענווה כל כך, שהקורא יכול על נקלה להיסחף אל עולמו ולשכוח לאן הוא מוליך."   USA Today

"'בטרם לכתי' הוא ספר מרתק כבר מההתחלה, ואף יותר מכך בהמשך, כאשר ד"ר קָלָנִיתִּי מנסה להמציא את עצמו מחדש בדרכים שונות ובלי לדעת מה יקרה [...] הוא אינו יודע עוד מי הוא ולא מה הוא רוצה. תחושת הזהות שלו מעורערת כולה [...] חלק מהרושם העצום שהספר הזה מותיר נובע מהעובדה הברורה שמחברו הוא איש אשכולות מזהיר, וחלק נובע מיכולתו המופלאה כל כך לתאר את המסירות המוחלטת לעבודתו, את השקדנות המתישה ואת דחיית הסיפוקים, את ההמתנה לתחילת החיים, וההכנה לבוא המוות. בלי להתבכיין. בלי להגזים. וכפי שכתב לידיד: זאת פשוט מחלה טרגית מספיק ומוכרת מספיק. והספר חשוב מספיק להיות יחיד ומיוחד."   ג'נט מסלין, ה"ניו יורק טיימס"

"השקעה רגשית ראויה לשמה: זיכרונות נוגעים ללב וגדושים במחשבות על משפחה, רפואה וספרות. חיבור, שחרף הקדרות האופפת אותו, מעורר בקורא השראה."
  The Washington Post

"הסיפור שלפנינו מכיל את העוצמה והחכמה שבטרגדיה יוונית קדומה... [קָלָנִיתִּי] מגולל את הכרוניקה שלו בפרוזה פשוטה ויפה. הספר גדוש הרהורים על תמותה, ואלו תובנות נוקבות, במיוחד כשהן באות מרופא מנוסה שיודע את מה שצופן העתיד."   Boston Globe

דף הבית | חדשים במטר | רכישת ספרים | על ההוצאה | הגשת כתבי יד | יצירת קשר | תנאי השימוש באתר
© כל הזכויות שמורות: מטר הוצאה לאור בע"מ, הוצאת מטר 2006 | על ידי סמיוטיקה