להמשיך בקניות
  סה"כ ספרים בסל הקניות:       סה"כ לתשלום ללא דמי משלוח:      

  

 שינוי גודל אות:

גודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד

   ספרי מתנה    מתנה לכל עת   רישום בקלי קלות

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
()   הסל שלי     
» ספרות מתורגמת
» ספרות מקור
» כל הספרים
» סדרת ענייני דיומא
» סדרת משני עולם
» מדריכים לאובדי עצות
» השקעות וניהול פיננסי
» ספרי ניהול ואסטרטגיה
» יזמות
» יצירתיות
» העשרה בארגון
» ספרי שיווק ומכירות
» סדרת אבא עשיר
» נושאים שונים
» זוגיות ואינטימיות
» יחסים במשפחה
» תזונה נכונה
» לאכול ולרזות
» התמודדות
» בריאות ורפואה
» אל תקחו הכל ללב
» כל הספרים
» סדרת מלודי
» סדרת לולו
» חפשו את המטמון
» ספרים נפרשים
» מוזיקה לפעוטות
» הסיפורים הקטנים שלי
» טוב לדעת - לפעוטות
» מציק ומצחיק
» ספרי הרגשות שלי
» כל הספרים
» עלילות ספיידרוויק
» סדרת ספטימוס היפ
» ילדי המנורה
» יומני הסודי ביותר
» סדרת Glee
» קלמנטיין
» סדרת כנפיים
» שרלוק הולמס
» יצורים יפהפיים
» נחל שלדים
» הצרות של אולי וג'קפיץ
» טרילוגיית וונדלה
» כל הספרים
» סודות הלוחשת
» ברליץ מדריכי כיס
» ברליץ צעד אחר צעד
» מתנה לכל עת
» מילים על ...
» הדרך אל האושר
» מילים שיוצאות מן הלב
» הסדרה של בראדלי
» קסם - ספרי צביעה
» כל הספרים
» ספרי אבא עשיר
» יועצי אבא עשיר
הוצאת מטר בפייסבוק

   

   על הספר   על המחברים   פרטים נוספים   חדר קריאה  שתפו ספר זה עם החבריםהדפסה ידידותית לסיווג הספרים  בקטלוגחזרה לדף הקודם
תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

מחיר קטלוגי: 118.00 ש"ח
המחיר באתר: 82.6 ש"ח

זמנית ספר זה אינו קיים במלאי,
  אנא צרו אתנו קשר
לאיתור הספר עבורכם.

סל הקניות שלי

רישום בקלי קלות | ג'יימי קומבס וברנדה הודינוט
תנו דרור לאומן שבכם ולימדו רישום

הקדמה
ברוכים הבאים לספר רישום בקלי קלות. הספר מתמקד ביסודות הרישום לאמנים מתחילים, אך יש בו אתגרים רבים גם לאמנים מנוסים יותר.

רבים מאיתנו מתחילים לרשום מהרגע שבו רכשו את היכולת לאחוז בעיפרון, ומתמידים בכך בהתלהבות לכל אורך תקופת הילדות. חלקנו ממשיכים לעסוק ברישום באותו להט גם בבגרות, בעוד אחרים פונים לזמן מה לכיוונים אחרים, ומגלים את הרישום מחדש רק בשלב מאוחר יותר בחיים.

מטרת המדריך רישום בקלי קלות היא להיות אמצעי לימוד מועיל וידידותי למשתמש, המתאים לכל אחד בכל רמה.

הפילוסופיה שלנו פשוטה: אם אתם יודעים כיצד להסתכל ולערוך השוואות, יש לכם את כל מה שנחוץ כדי לרשום.

בספר נציג בפניכם גישה לרכישת שליטה ברישום, שאיתה תוכלו לרשום כל דבר. ככל שתתקדמו בעבודה עם הספר, תופתעו לגלות שלאחר שהבנתם כיצד רושמים נושא אחד, תוכלו ליישם עקרונות רישום זהים כמעט על כל דבר.

אודות הספר הזה
בספר תמצאו את כל מה שצריך לדעת כדי להתחיל לרשום, כולל מידע על חומרי הרישום, על הטכניקות ועל תהליכי העבודה שיש ליישם כדי ליצור סוגי רישום שונים. החלקים החשובים ביותר בספר הם התרגילים הרבים שתתבקשו לעשות כדי להתנסות ברישום.

אם כן, בעת הקריאה, ודאו כי כלי הרישום שלכם נמצאים בהישג יד! לפני כל תרגיל תצוידו ברעיונות, בטיפים ובאסטרטגיות, שיעזרו לכם לבצע אותו.

אנו מכסות מגוון נושאים - כולם נועדו לתמוך בגישה שרישום טוב נובע מראייה טובה, ולעזור לכם לפתח יכולות רישום בדרך מהנה ויעילה. לא חובה לקרוא את הספר מתחילתו ועד סופו.

אפשר לברור פרקים מסוימים ולהתמקד בהם, מבלי להחמיץ את הרעיונות העיקריים שבספר. ברוב הפרקים תמצאו עניינים שנדונים בצורה יסודית יותר בפרקים אחרים, אך אל חשש; אנו מספקות הפניות רבות לחלקים אחרים בספר, שבהם תמצאו את כל המידע הנדרש.

מטרת מאות האיורים המשולבים בספר היא להדגים כיצד עשוי להיראות יישום של רעיון, או ביצוע של תרגיל. האיורים נמצאים כאן כדי להבהיר רעיונות ולעורר השראה, ולא כדי שתיצרו העתקים מדויקים שלהם.

כשתעבדו על התרגילים, לא נורא אם תגיעו לתוצאות שלא יֵראו כמו האיורים בספר. העניין החשוב הוא שליטה ברעיונות, לא אימוץ של סגנון רישום מסוים. הרישומים שתיצרו יהיו יצירות ייחודיות לכם - גם אם תעקבו בדקדקנות אחר ההנחיות. התפתחותכם כאמנים היא אישית. עליכם לקוות שהאמנות שלכם תהיה שונה מכל מה שכבר ראיתם או הכרתם, אך לא תצטרכו לנווט במסע שלכם רק בכוחות עצמכם.

הספר הזה נועד לעזור לכם להבין מושגי מפתח ברישום ולשלוט בטכניקות וביכולות חשובות שאמנים גילו שוב ושוב לאורך ההיסטוריה. כל מה שצריך הוא ראש פתוח, סקרנות וקצת סבלנות והתמדה.

הנחות מוקדמות
לצורך כתיבת הספר הנחנו כמה הנחות לגביכם כקוראים:

בעבר התנסיתם מעט ברישום, אבל לא בצורה רצינית, וכעת אתם באמת מעוניינים לדעת איך לעשות זאת כמו שצריך.

אתם עשויים לחשוש כי היכולת לרשום היטב תלויה בכישרון טבעי.

אתם עשויים לחשוב, שכדי להיחשב לרשמים טובים עליכם להיות מסוגלים להפיק רישום ראליסטי (דומה למציאות) - מן הדמיון.

אתם עשויים לחשוב שיש טעם ברישום רק כל עוד התוצאה טובה.

נעזרנו בהנחות האלה כדי שנוכל להסביר לכם כיצד להיחלץ מהן, תוך הצגת דרך חדשה לגמרי להסתכלות ברישומים. ככל שתתקדמו בעבודה עם הספר, תמצאו שהפילוסופיה שלנו לגבי הרישום מתירה לכם להחזיק באמונות הבאות: שרישום הוא יותר מאשר הפקה של תוצר טוב, שפעולת הרישום היא התנסות בריאה ומספקת כשלעצמה, שכישרון בלבד אינו מספיק ליצירת רישומים טובים, ושתוכלו ללמוד להיות רשמים מצוינים, ולא חשוב מאיפה התחלתם.

כיצד הספר מאורגן
הפרקים הראשונים נועדו לעזור לכם להרגיש בנוח עם נושא הרישום. אלה היסודות - מקניית החומרים להחזקת העיפרון, ומרישום קווים לרישום הצללות. שאר הספר מלא וגדוש בנושאים ובמושאים מגוונים של רישום; הרגישו חופשים להתנסות בהם כאוות נפשכם, בלא סדר מיוחד. קראו מעט, ואז רשמו מעט, ובהמשך קראו ורשמו עוד.

חלק I: כל מה שצריך כדי להתחיל לרשום
הכותרת אומרת הכול. אם אתם עדיין לא משוכנעים שהרישום נועד לכם, קראו כל פרק ופרק בחלק הזה ובצעו את כל התרגילים הכלולים בו. כשתסיימו, ייתכן מאוד שתופתעו לגלות כי חלק גדול מחששותיכם פשוט התפוגג.

כאן תמצאו מידע על מה שצריך לדעת כדי להתחיל לרשום - החל מרשימת כלים וחומרים לרישום, דרך מגוון דרכים לזימון ההשראה, וכלה בסיכום השלבים שיש לעבור בדרך ליצירת רישום.

תגלו גם מה זה אומר להסתכל בעולם שסביבכם בעיניים של אמן. כבונוס, תמצאו כאן את כל מה שצריך לדעת על עולם הרישום הדיגיטלי (רישום באמצעות המחשב, או עם מכשירים דומים), למקרה שאתם סקרנים לדעת במה שונה רישום כזה מרישום מסורתי בעיפרון על נייר.

רישום הוא יכולת אנושית טבעית לגמרי. כמו כל דבר חדש, הצעד הראשון הוא הקשה ביותר. אך כאשר תתחילו לעבוד עם חלק זה של הספר, סביר להניח שעד מהרה תגלו פעילות חדשה לגמרי, מלהיבה, מהנה ויצירתית.


חלק II : פיתוח היכולות הבסיסיות
אם אתם רשמים מתחילים, ששת הפרקים הכלולים בחלק זה נכתבו עבורכם. המיומנויות הבסיסיות המוצגות בהם מציעות מענה לרבות מהתהיות ומהשאלות שעשויות להעסיק אתכם באשר לרישום, כמו איך מתחילים לעבוד על רישום, איך יוצרים אשליית תלת־ממד על נייר שטוח,

ועוד ועוד. גם אם אתם רשמים מנוסים, לא תרצו לדלג על החלק הזה, כיוון שתוכלו למצוא בו כמה נקודות מבט חדשות על מיומנויות מוכָּרות. כאן תמצאו אסטרטגיות שבעזרתן תוכלו להפוך עצמים תלת־ממדיים לאשליות דו־ממד שנראות אמינות.

תגלו כיצד להשתמש בהצללות ליצירת אזורים מוארים ומוצלים על פני עצמים וברישום כולו. גם תבינו כיצד לארגן את מושאי הרישום על הדף לכדי יצירת רישום שלם ומאוזן, עם תחושת עומק.

לא משנה אם תפלסו את דרככם בחלק זה של הספר במשך כמה ימים, או תתעכבו עליו במשך כמה חודשים. קחו את כל הזמן הדרוש לכם לפיתוח היכולות הבסיסיות הנדרשות לרישום. כך תחסכו לעצמכם תסכול רב בהמשך הדרך.

חלק III : התנסות בנושאי רישום
חלק זה כולל כמה פרקים, שמתמקדים בארבע הקטגוריות העיקריות של נושאים לרישום: טבע דומם, נוף, בעלי חיים ואנשים. כל אחד מהפרקים ממוקד באחת הקטגוריות, ומוצגות בו הבעיות האופייניות לנושא הרישום המסוים שעל הפרק. תגלו כיצד להתחיל את הרישומים בדרך פשוטה, להשגת שליטה מרבית וגמישות מרבית כאחת, ותקבלו כמה הזדמנויות לתרגול וליצירת רישומים מוגמרים בכל אחת מהקטגוריות.

לאחר שתעבדו לפי ההנחיות שבפרקים הכלולים בחלק III אפילו רק) שניים או שלושה מהם), תגלו כי אכן נמצאים בידיכם כל הכלים הנדרשים כדי לרשום כל דבר. תוכלו להבין כי פעולת הרישום היא, בעיקרון, אותה פעולה, ולא משנה מהו מושאה.

חלק IV : עשרה דברים ש ...
חלק זה של הספר מכיל כל מיני טיפים שנועדו להקל עליכם במעט את תהליך הרישום, וכן רעיונות לרישום קריקטורות. אם מעולם לא חשבתם על ציור קריקטורות, אולי כאן תקבלו השראה.

למקרה שהשלמתם את כל המטלות הכלולות בספר, ואתם רוצים עוד, הוספנו למענכם רשימה של עשר דרכים לצמוח כאמנים. בסוף הספר אנו עונות על כמה שאלות באשר לזכויות יוצרים, כדי לעזור לכם להגן על זכויותיכם כיוצרים ולהישמר מפגיעה בזכויות של אמנים אחרים.

לאן ממשיכים מכאן
בעבודה עם הספר הזה, אין צורך לעקוב אחר רצף הפרקים. תוכלו להציץ בתוכן העניינים ולדלג היישר לנושאים שמעניינים אתכם. כדי להבטיח שמרוב דילוגים לא החמצתם משהו חשוב, פזורות לאורך הספר הרבה הפניות למידע רלוונטי, כך שתדעו לאן לדפדף כדי למצוא את מבוקשכם.

לדוגמה, בהרבה מקומות תתבקשו לשלב הצללות ברישומים שלכם. לכן, בכל פעם שתרגיל או מטלה דורשים הצללה, לא נחזור ונסביר שוב את כל מה שצריך לדעת על הצללה (ואת כל טכניקות ההצללה הזמינות לשימושכם), אך נפנה אתכם לפרק 9, העוסק בהצללה.

אם אין לכם ניסיון ברישום, ייתכן שתעדיפו לקרוא בספר לפי הסדר, החל מהחלק הראשון, ולהמשיך לקרוא ולתרגל פרק פרק. כשתסיימו לעבוד עם החלק הזה, אנחנו מאוד ממליצות לקרוא בעיון את כל המידע שבחלק II ולעבוד ולהשלים כל תרגיל לפני שתמשיכו הלאה.

לאחר רכישת היסודות, תוכלו לשוטט באקראי בשאר פרקי הספר, ולקרוא וליהנות מכל פרק או סעיף שתבחרו. למרות שזהו ספר עצות, הוא תוכנן גם בשביל אלה מכם שמעדיפים לקרוא וללמוד לפי הסדר, מן ההתחלה לסוף. לכן, לאורך הספר, תמצאו שדרגת הקושי הולכת ועולה ככל שמתקרבים אל סופו.

אם אתם כבר מיומנים ברישום, תוכלו לדלג בין פרקי הספר בכל דרך שתבחרו. עלעלו בעמודי הספר במהירות. ציינו לעצמכם אילו איורים תפשו את עיניכם. התחילו לקרוא בכל מקום שסקרן אתכם כמקור להשראה. קראו כמה קטעים, רשמו מעט, קראו עוד, ועשו עוד רישומים.

דף הבית | חדשים במטר | רכישת ספרים | על ההוצאה | הגשת כתבי יד | יצירת קשר | תנאי השימוש באתר
© כל הזכויות שמורות: מטר הוצאה לאור בע"מ, הוצאת מטר 2006 | על ידי סמיוטיקה