להמשיך בקניות
  סה"כ ספרים בסל הקניות:       סה"כ לתשלום ללא דמי משלוח:      

  

 שינוי גודל אות:

גודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד

   ניהול ועסקים    יזמות   המדיה החברתית

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
()   הסל שלי     
» ספרות מתורגמת
» ספרות מקור
» כל הספרים
» סדרת ענייני דיומא
» סדרת משני עולם
» מדריכים לאובדי עצות
» השקעות וניהול פיננסי
» ספרי ניהול ואסטרטגיה
» יזמות
» יצירתיות
» העשרה בארגון
» ספרי שיווק ומכירות
» סדרת אבא עשיר
» נושאים שונים
» זוגיות ואינטימיות
» יחסים במשפחה
» תזונה נכונה
» לאכול ולרזות
» התמודדות
» בריאות ורפואה
» אל תקחו הכל ללב
» כל הספרים
» סדרת מלודי
» סדרת לולו
» חפשו את המטמון
» ספרים נפרשים
» מוזיקה לפעוטות
» הסיפורים הקטנים שלי
» טוב לדעת - לפעוטות
» מציק ומצחיק
» כל הספרים
» עלילות ספיידרוויק
» סדרת ספטימוס היפ
» ילדי המנורה
» יומני הסודי ביותר
» סדרת Glee
» קלמנטיין
» סדרת כנפיים
» שרלוק הולמס
» יצורים יפהפיים
» נחל שלדים
» הצרות של אולי וג'קפיץ
» טרילוגיית וונדלה
» כל הספרים
» סודות הלוחשת
» ברליץ מדריכי כיס
» ברליץ צעד אחר צעד
» מתנה לכל עת
» מילים על ...
» הדרך אל האושר
» מילים שיוצאות מן הלב
» הסדרה של בראדלי
» קסם - ספרי צביעה
» כל הספרים
» ספרי אבא עשיר
» יועצי אבא עשיר
הוצאת מטר בפייסבוק

   

   על הספר   על המחבר   פרטים נוספים   חדר קריאה  שתפו ספר זה עם החבריםהדפסה ידידותית לסיווג הספרים  בקטלוגחזרה לדף הקודם
תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

מחיר קטלוגי: 89.00 ש"ח
המחיר באתר: 62.3 ש"ח

זמנית ספר זה אינו קיים במלאי,
  אנא צרו אתנו קשר
לאיתור הספר עבורכם.

סל הקניות שלי

המדיה החברתית | גרי ויינרצ'ק
המנוע החדש להצלחה עסקית

הקדמה למהדורה העבר ית
לפני כמה חודשים, ראה בני בן השלוש בעיתון תמונה של חתול. הוא ניגש אל השולחן שעליו היה מונח העיתון ולחץ באצבעו על החתול שבתמונה. "אבא, העיתון מקולקל," הוא אמר לי. מבחינתו, כל מה שלא מגיב מיידית באופן אלקטרוני - פגום.

אם פעם נהגו לומר שבמקום כל קורא עיתונים שמת, נולד קורא חדש, האמירה הזאת כבר לא בתוקף. למעשה, היום אפשר לומר שבמקום כל קורא של ספרים מודפסים שמת, נולד משתמש אייפד, ושבמקום כל קורא עיתונים שמבטל את המנוי שלו, נולד גולש ברשת שמעדיף לקבל את אותם התכנים בחינם.

אבל המהפכה העיקרית אינה טכנולוגית. המהפכה האמיתית אינה באה לידי ביטוי במספר משתמשי האייפד, או החברים בפייסבוק, שהולכים ומתרבים מיום ליום. המהפכה שמתחוללת בימים אלה ממש היא מהפכה חברתית וצרכנית, והיא קורמת עור וגידים משום שהרשתות החברתיות, ובראשן פייסבוק, הביאו לכך שרבים מאיתנו נמצאים בקשר יום־יומי עם הרבה מאוד אנשים.

בעידן הדיגיטלי כל אחד יכול להיות גוף שידור, כזה שמנהל קשר רצוף וארוך טווח עם מספר גדול של אנשים. קשרים חברתיים אלה יכולים להוביל לבניית קריירה חדשה, להתקדמות בקריירה הנוכחית ואפילו להגשמת חלומות אישיים.

ספר זה, המדיה החברתית, מתמקד בשוק האמריקאי, המונה יותר מ־ 300 מיליון בני אדם. שאלתי את המחבר, גרי ויינרצ'ק, האם לדעתו אפשר ליישם את מה שכתוב בספר גם בישראל הקטנה.

ויינרצ'ק טוען שמדובר אמנם במדינה קטנה עם קהל קטן, אבל גם התחרות על תשומת הלב קטנה בהתאמה, ובוודאי קטנה בהרבה מהתחרות שמאפיינת את השוק בארצות־הברית. "לו הייתם אמריקאים," הוא מוסיף, "בכל תחום שהייתם בוחרים לעסוק בו היה עליכם להתחרות במאות או באלפי אחרים שמנסים לעשות בדיוק אותו הדבר. יתר על כן, שישה מיליון לקוחות פוטנציאליים זה ביזנס לא רע בכלל."

ישראל היא המדינה הפעילה ביותר בפייסבוק בעולם (באחוזי חדירה לשוק ביחס לגודל האוכלוסייה). יש בישראל משהו שלא קיים באף מדינה אחרת: הממדים הקטנים מייצרים רשת חברתית אמיתית, גם מחוץ לאינטרנט: אצלנו כולם מכירים את כולם מהשכונה, מהתיכון, מהצבא, מהאוניברסיטה או מאחד ממקומות העבודה שלנו לאורך השנים. המהירות שבה מתפשטות בישראל שמועות או מידע שעובר בקלות מפה לאוזן, עושה את ישראל לכר פורה של פעילות חברתית שאפשר לרתום לשם בניית פעילות מסחרית, מחוץ לאינטרנט ובתוך הרשת גם יחד.

ספרו של ויינרצ'ק מתאים לכל מי שרוצה לעשות שימוש במדיה החברתית ככלי לקידום הקריירה שלו, בין אם הוא בעל מקצוע חופשי או עובד בארגון גדול. אצל בעלי מקצועות חופשיים כמו רופאים, עורכי־דין, רואי חשבון או ארכיטקטים, השם האישי הוא בדרך־כלל גם שם המותג, וההצלחה המסחרית שלהם קשורה קשר ישיר לביקוש שהם מצליחים לייצר למותג שלהם. עבורם, המדיה החברתית מהווה הזדמנות יוצאת מהכלל לבניית המותג האישי שלהם ולביסוסו.

גם נותני שירותים בקהילה, כמו רופאים, מורים או בעלי גני ילדים, יכולים לעשות שימוש במדיה החברתית כדי לבלוט לטובה, להעצים את המעמד שלהם בקרב מקבלי השירותים שהם מציעים ותוך כדי כך להביא להגדלת הביקוש או לקידום מקצועי משמעותי.

שכירים שמעוניינים להתקדם בתוך הארגון שבו הם עובדים או מחוצה לו, יכולים אף הם לעשות שימוש במדיה חברתית כדי לחזק את מעמדם ולגרום לכך שיגיעו אליהם הצעות עבודה טובות בהמשך הדרך.

ואסיים בנימה אישית. את מה שכתוב בספר גיליתי ממש במקרה. עבדתי במיקרוסופט במשך 14 שנה. במהלך השנים עשיתי שימוש רב במדיה חברתית במסגרת התפקידים השונים שביצעתי. בתפקידי האחרון הייתי סמנכ"ל השיווק של חטיבת האונליין בחברה. במהלך עבודתי התחילו להגיע אלי הרבה הצעות עבודה. שאלתי את עצמי איך זה קרה? והגעתי למסקנה שההסבר פשוט: בלי שהתכוונתי לכך, הפעילות שהובלתי במדיה החברתית עזרה לי להיות ממותג כמומחה בתחום.

לאחר פרישתי ממיקרוסופט התחלתי לעסוק בייעוץ בתחום השיווק הדיגיטלי. גם כאן, המדיה החברתית היא זאת שנתנה לי את המקפצה לקריירה החדשה.

גרי ויינרצ'ק היה בין הראשונים שחוו את מה שאני חוויתי לאחרונה, ואם תיישמו את העצות שמופיעות בספר, רבים מכם יתנסו באותה חוויה: פריצת דרך בקריירה, הגשמה עצמית, פרנסה וסיפוק רב.

מוכרחים להודות, יש גם חסרונות לפעילות משמעותית במדיה החברתית אבל אין ספק שאנחנו בעיצומו של עידן חדש, שבו כל אחד יכול להיות מנהל השיווק של עצמו, לעסוק בנושאים שמעניינים אותו וכן, גם להרוויח מזה כסף.

ליאור צורף
יועץ שיווק דיגיטלי, מרצה ובלוגר

דף הבית | חדשים במטר | רכישת ספרים | על ההוצאה | הגשת כתבי יד | יצירת קשר | תנאי השימוש באתר
© כל הזכויות שמורות: מטר הוצאה לאור בע"מ, הוצאת מטר 2006 | על ידי סמיוטיקה