להמשיך בקניות
  סה"כ ספרים בסל הקניות:       סה"כ לתשלום ללא דמי משלוח:      

  

 שינוי גודל אות:

גודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד

   ניהול ועסקים    העשרה בארגון   אופטימיות מנצחת

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
()   הסל שלי     
» ספרות מתורגמת
» ספרות מקור
» כל הספרים
» סדרת ענייני דיומא
» סדרת משני עולם
» מדריכים לאובדי עצות
» השקעות וניהול פיננסי
» ספרי ניהול ואסטרטגיה
» יזמות
» יצירתיות
» העשרה בארגון
» ספרי שיווק ומכירות
» סדרת אבא עשיר
» נושאים שונים
» זוגיות ואינטימיות
» יחסים במשפחה
» תזונה נכונה
» לאכול ולרזות
» התמודדות
» בריאות ורפואה
» אל תקחו הכל ללב
» כל הספרים
» סדרת מלודי
» סדרת לולו
» חפשו את המטמון
» ספרים נפרשים
» מוזיקה לפעוטות
» הסיפורים הקטנים שלי
» טוב לדעת - לפעוטות
» מציק ומצחיק
» כל הספרים
» עלילות ספיידרוויק
» סדרת ספטימוס היפ
» ילדי המנורה
» יומני הסודי ביותר
» סדרת Glee
» קלמנטיין
» סדרת כנפיים
» שרלוק הולמס
» יצורים יפהפיים
» נחל שלדים
» הצרות של אולי וג'קפיץ
» טרילוגיית וונדלה
» כל הספרים
» סודות הלוחשת
» ברליץ מדריכי כיס
» ברליץ צעד אחר צעד
» מתנה לכל עת
» מילים על ...
» הדרך אל האושר
» מילים שיוצאות מן הלב
» הסדרה של בראדלי
» קסם - ספרי צביעה
» כל הספרים
» ספרי אבא עשיר
» יועצי אבא עשיר
הוצאת מטר בפייסבוק

   

   על הספר   על המחבר   פרטים נוספים   חדר קריאה  שתפו ספר זה עם החבריםהדפסה ידידותית לסיווג הספרים  בקטלוגחזרה לדף הקודם
תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

מחיר קטלוגי: 78.00 ש"ח
המחיר באתר: 54.6 ש"ח

./covers/1447_120.jpg1447

אופטימיות מנצחת

אופטימיות מנצחת


54.6
הוסף לעגלה

ספרים -   לתשלום
הוספה לסל הקניות
סל הקניות שלי

אופטימיות מנצחת | פרייס פריצ'ט
כיצד להצליח בעולם שבו החיובי זוכה

הקדמה

מהו האביזר החשוב ביותר שמסייע לכם בעבודתכם בימים אלה? המחשב? הטלפון? אולי כלי הרכב שלכם, או מכשיר ממוכן אחר כלשהו?

למעשה, מכשיר העזר החשוב ביותר שלכם הוא המוח שלכם – אותם קילו וחצי בערך של ציוד אלקטרוני אפור שיושבים בתוך הגולגולת שלכם. זהו "מכשיר הקילו וחצי" שאין בלתו.

הביצוע מתחיל בתוך הראש. כך זה היה מאז ומתמיד. אולם ב"כלכלת הידע" של ימינו הוא גם נשאר שם ברוב המקרים, כי עבודת הידע היא עבודה הכרתית )קוגניטיבית( הרבה יותר מעבודה גופנית:

  • השכל הוא כעת המכשיר היצרני החשוב ביותר.
  • החשיבה הפכה להיות היכולת המרכזית.
  • תהליכי החשיבה של האנשים הם הגורם הביצועי החשוב ביותר.

העבודה היתה פעם עניין שונה בתכלית. בזמנים עברו היה ביצוע העבודה תלוי מאוד בחוזק השרירים, במיומנות ידנית, בזריזות כפיים ובתגובה גופנית מהירה. אולם ניתן לומר במידה רבה של ביטחון שתשעים אחוזים מעבודת הידע הם עבודה הכרתית – כלומר, עבודה המתבצעת באמצעות השכל והרגש – בעוד שרק עשרה אחוזים ממנה הם עבודה גופנית. עבודת ידע דורשת מאיתנו בעיקר לחשוב. אנחנו נדרשים להבחין, לנמק ולזכור... לדמיין, ליצור ולהגות רעיונות... לארגן, לנתח ולהחליט.

בימינו, מה שקובע את אופי הביצוע שלנו הם דפוסי החשיבה, המבנה הנפשי ומצב הרוח שלנו. הביצוע שלנו נקבע על-ידי האופן שבו אנחנו מנסחים דברים, והאופן שבו אנחנו מתייחסים אל עצמנו. כפי שניסח זאת דונלד טראמפ, בריאיון שהתקיים עמו לא מזמן, "המחשבה היא הכל. אין דבר שלא קשור למחשבה."

זהו המקום שבו גישת האופטימיות המנצחת נכנסת לתמונה. היא תיאמן אתכם להצליח לנהל את המחשבה שלכם.

האימונים המחשבתיים המתוארים כאן יהפכו אתכם ליעילים הרבה יותר. בעזרתם תגבשו ביטחון ויצירתיות אשר יסייעו לכם לנצל הזדמנויות ולהתגבר על מצבים של קושי. בעזרתם תפתחו שכבה בולמת זעזועים נגד מתחים, מפלות ואכזבות. דפוסי החשיבה רבי-ההשפעה האלה יעניקו לכם גם כוח התמדה וגמישות בזמנים שבהם העתיד ייראה מעורפל ואפוף באי-ודאות. לבסוף, הם גם יגנו על בריאותכם ועל איכות החיים שלכם בכללה.

כמובן, ישנם אנשים שמפקפקים באופטימיות. הם טוענים שהיא שטחית, שהיא מבטאת חשיבה דמוית צמר גפן מתוק, שבעולם העסקים הקשוח עלולה להיות מסוכנת למדי. אבל אין במסר הזה דבר רכרוכי או קל ערך. גישת האופטימיות המנצחת מכוונת אתכם לקראת אופטימיות קשיחה, יעילה ואיתנה. אין מדובר בעליצות קלילה. אין זו התבוננות על העולם דרך משקפיים ורודי עדשות. כמו כן, אין מדובר בעוד עיבוד מחודש כלשהו לרעיון הנושן של "עוצמת החשיבה החיובית".

  • מדובר בהתבוננות ישירה ונוקבת במציאות, לא בהמתקה ובייפוי של המציאות.
  • מדובר בניהול תהליכי החשיבה שלכם באופן שישפר את התוצאות הממשיות.
  • המסר מבוסס על מחקר מדעי שיטתי – על ראיות מוצקות.

מחקרים חדשים רבים מציגים את טווח היתרונות הרחב שיש למחשבות ולרגשות חיוביים. האופטימיות מוכיחה את עצמה כנכס רב-חשיבות בתחומים רבים ומגוונים כמו עסקים, פוליטיקה, מנהיגות, ספורט ובריאות.

רגשות חיוביים וחשיבה חיובית מובילים לשכר גבוה יותר ולהערכות טובות יותר מצד הממונים.

לכל אורך ההיסטוריה של ארצות הברית, המועמדים האופטימיים ביותר לנשיאות היו אלה שזכו באופן עקבי בבחירות.

מנהלים בדרגים הגבוהים משתמשים במילים חיוביות בתכיפות גבוהה פי ארבעה מכפי שהם משתמשים במילים שליליות.

אנשי מכירות פסימיים מוכרים פחות ונידונים לתחלופה גבוהה יותר, יחסית לאנשי מכירות אופטימיים.

במשחקי בייסבול, מגישים וחובטים בעלי גישה אופטימית מצליחים יותר מבעלי גישה פסימית במשחקים צמודים. נבחרות הכדורסל הפסימיות יותר מפסידות לעתים קרובות יותר לעומת הנבחרות האופטימיות יותר. שחיינים פסימיים משיגים לעתים תכופות יותר תוצאות תת-תקניות ומתקשים יותר לחזור לעצמם במהרה בעקבות כישלונות.

אופטימיסטים נוטים יותר להגיש עזרה, הם גמישים יותר, יצירתיים יותר, אמפתיים יותר ורוחשים כבוד כלפי לקוחותיהם.

האופטימיות תורמת לבריאות טובה, לריפוי ולאריכות ימים.

ההוכחות המדעיות לכך הן מוצקות: האופטימיות היא כוח רחב טווח שערכו עבור יחידים וארגונים לא יסולא בפז. לא חשוב מהו הדבר שהחיים יניחו בפתחכם היום, אופטימיות מנצחת תאפשר לכם להתמודד איתו בצורה הטובה ביותר.

המחשבה היא אם
כל מעשה.

— ראלף וולדו אמרסון

מה לדעתכם חשוב יותר –
לחשוב בצורה חיובית,
או להימנע מלחשוב בצורה שלילית?

אתם בוודאי שואלים את עצמכם: "האם יש הבדל בין השניים?" ובכן, חוקרים גילו שאופטימיות ופסימיות הן שני גורמים נבדלים למדי זה מזה. מחקרים חדשים מראים שלחשיבה חיובית יתרונות משלה, אבל חשיבה לא-שלילית מניבה תועלות רבות פי כמה.

כיצד, אם כן, תצליחו לשפר בצורה המרבית את הביצועים שלכם באמצעות "מכשיר הקילו וחצי"?

במקום לדחוק בעצמכם לחשוב באופן חיובי, התרכזו בסילוקן של המחשבות השליליות. המיומנות המרכזית בגישה האופטימית היא לשנות את הדברים העגומים וההרסניים שאנחנו אומרים לעצמנו או לאחרים.

וו. קלמנט סטון הבחין בכך כבר לפני חצי מאה:
״בין בני האדם קיים הבדל קטן מאוד. אבל ההבדל הקטן הזה הוא למעשה גדול מאוד. ההבדל הקטן הוא בגישה. ההבדל הגדול הוא בין גישה חיובית לשלילית.״

המדע מוכיח זאת בצורה מוצקה:
האופטימיות היא כוח רחב טווח של טוּב בחייכם.

תרגול מספר 1
קנו שליטה בכוח מעצב החיים
של מחשבותיכם ועמדותיכם

הטיעון המדעי בזכות האופטימיות
במדעי ההתנהגות ישנו תחום מחקר חדש ומלהיב. הוא נקרא פסיכולוגיה חיובית, והוא מוכיח שלגישה נודעת השפעה עמוקה על הביצוע. בזה אחר זה מפרטים המחקרים את יתרונותיה של הגישה האופטימית: האופטימיסטים מתוגמלים בשכר גבוה יותר, הם בריאים יותר, הם זוכים יותר במערכות הבחירות, והם חיים זמן רב יותר; כמו כן, הם מתמודדים טוב יותר עם אי-ודאות ועם שינויים.

הרבה אנשים כבר ידעו זאת מתוך תחושת בטן. החידוש הוא בראיות התומכות שמחקרים מורכבים ומתוחכמים אלה מביאים לנו עכשיו. המחקרים האלה מבליטים את כוחם של דפוסי החשיבה שלנו ומציגים את ההשפעה הנרחבת שיש לאופטימיות על האפקטיביות, על האושר, ועל הבריאות הכללית של כל אחד מאיתנו באופן אישי.

כעת מונחים בידינו נתונים מוצקים. המדע מוכיח כי האופטימיות היא נכס עצום – לכל אחד מכם כאדם, או לארגון כולו כמאפיין תרבותי החוצה אותו.

אופטימיות לעומת פסימיות: התגמול
מדוע רב כל-כך ערכה של האופטימיות?
עמדה שיש בה תקווה חיובית מפיחה בנו מרץ ומעוררת את היכולות הטמונות בנו. עמדה כזאת מגבירה את המודעות שלנו להזדמנויות. האופטימיות מפנה קרן אור רבת-עוצמה לפינות החשוכות בחיינו וחושפת אפשרויות אשר נחבאו בין הצללים. האדם שרוחו חיובית מפרש אירועים מנקודת מבט של תקווה, ומוצא יתרונות ופתרונות יצירתיים הנסתרים מעיניו של הפסימי.

השוו זאת למחיר שגובה הפסימיות.

מצב רוח שלילי מכלה את האנרגיות שלנו, כמו גם את האנרגיות של האנשים האחרים בסביבתנו. הוא מחליש את האמון שלנו בעצמנו. הוא פוגע ביצירתיות שלנו ובכושרנו לפתור בעיות. כתוצאה מכך, אנו מתמקדים במכשולים, דבר שמפריע לנו לזהות הזדמנויות. לבסוף, הפסימיות מרוקנת כל הנאה מחיינו ומותירה אותנו סחוטים רגשית ופחות אפקטיביים במגעים שלנו עם האחרים.

פיתוח השריר הפסיכולוגי
והחדשות הטובות? אופטימיות היא משהו שאפשר ללמוד אותו. אפשר לתרגל אותו. יש לנו אפשרות לפתח אותה, כמעט כמו כל מיומנות אחרת.

ראשית, כדאי שנבחין באופן ברור בין המונח ״אופטימיות מנצחת״ למונח הישן יותר "עוצמת החשיבה החיובית". מחקרים מראים שהשריר האמיתי של האופטימיות המנצחת לא יתפתח כתוצאה מכך שנחזור ונשמיע לעצמנו אמירות חיוביות. הוא יתפתח ברגע שנשנה את האופן שבו אנחנו מתמודדים עם המחשבות והרגשות השליליים שלנו.

בואו ננסה לנסח זאת בצורה קצת שונה: חשיבה חיובית היא דבר חשוב, אולם חשיבה לא-שלילית היא תמציתה של האופטימיות המנצחת. הסוד הוא ללמוד לשלוט באופן שבו אנחנו מסבירים לעצמנו מצבים שונים – במיוחד מצבים שבהם אנחנו חווים כישלון, קשיים, אי-ודאות או אובדן, אך גם מצבים שבהם נקרות לפנינו הזדמנויות או מצבים שבהם אנחנו חווים הצלחה.

האופטימיות המנצחת מייצגת צורת חשיבה מכוונת ושיטתית על כל מה שהחיים מזמנים לנו. היא נסבה על התמקדות בדברים הטובים במקום בדברים הרעים... בהדגשת ההזדמנויות במקום המכשולים... בכך שנסביר לעצמנו את מה שקורה לנו באופן שישפר את ביצועינו וישביח את איכות החיים שלנו.

אתם הבוסים של הגישה שלכם
איש לא יכול לחשוב בשבילנו.
איש לא יכול לחשוב בשבילנו. אופטימיות או פסימיות – בסופו של דבר הבחירה היא בידכם. אתם מחליטים כיצד אתם רוצים לעצב את ההתרחשויות. אתם בוחרים באיזה אופן לפרש את הנסיבות. כל אחת ואחד מאיתנו הוא המהנדס של חיי הרגש שלו, האדריכל של האושר הפרטי שלו.

עוד ארוכה לפנינו הדרך בנושא הזה
של גישות.. . תכננו אותה באופטימיות

דף הבית | חדשים במטר | רכישת ספרים | על ההוצאה | הגשת כתבי יד | יצירת קשר | תנאי השימוש באתר
© כל הזכויות שמורות: מטר הוצאה לאור בע"מ, הוצאת מטר 2006 | על ידי סמיוטיקה