להמשיך בקניות
  סה"כ ספרים בסל הקניות:       סה"כ לתשלום ללא דמי משלוח:      

  

 שינוי גודל אות:

גודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד

   ניהול ועסקים    יצירתיות   הצלחה

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
()   הסל שלי     
» ספרות מתורגמת
» ספרות מקור
» כל הספרים
» סדרת ענייני דיומא
» סדרת משני עולם
» מדריכים לאובדי עצות
» השקעות וניהול פיננסי
» ספרי ניהול ואסטרטגיה
» יזמות
» יצירתיות
» העשרה בארגון
» ספרי שיווק ומכירות
» סדרת אבא עשיר
» נושאים שונים
» זוגיות ואינטימיות
» יחסים במשפחה
» תזונה נכונה
» לאכול ולרזות
» התמודדות
» בריאות ורפואה
» אל תקחו הכל ללב
» כל הספרים
» סדרת מלודי
» סדרת לולו
» חפשו את המטמון
» ספרים נפרשים
» מוזיקה לפעוטות
» הסיפורים הקטנים שלי
» טוב לדעת - לפעוטות
» מציק ומצחיק
» כל הספרים
» עלילות ספיידרוויק
» סדרת ספטימוס היפ
» ילדי המנורה
» יומני הסודי ביותר
» סדרת Glee
» קלמנטיין
» סדרת כנפיים
» שרלוק הולמס
» יצורים יפהפיים
» נחל שלדים
» הצרות של אולי וג'קפיץ
» טרילוגיית וונדלה
» כל הספרים
» סודות הלוחשת
» ברליץ מדריכי כיס
» ברליץ צעד אחר צעד
» מתנה לכל עת
» מילים על ...
» הדרך אל האושר
» מילים שיוצאות מן הלב
» הסדרה של בראדלי
» קסם - ספרי צביעה
» כל הספרים
» ספרי אבא עשיר
» יועצי אבא עשיר
הוצאת מטר בפייסבוק

   

   על הספר   על המחברת   פרטים נוספים   חדר קריאה  שתפו ספר זה עם החבריםהדפסה ידידותית לסיווג הספרים  בקטלוגחזרה לדף הקודם
תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

מחיר קטלוגי: 89.00 ש"ח
המחיר באתר: 44.5 ש"ח

./covers/1401_120.jpg1401

הצלחה

הצלחה


44.5
הוסף לעגלה

ספרים -   לתשלום
הוספה לסל הקניות
סל הקניות שלי

הצלחה | ג' פינקוט (עורכת)
עצות מפי אנשים מצליחים במיוחד להגשמת המטרות שלכם

הקדמה

ספר זה, אסופת עצות ודברי השראה על אודות הצלחה, מהלל גברים ונשים שיצרו את הצלחתם במו ידיהם. עברתי על שלל אוטוביוגרפיות, ראיונות, נאומים ומקורות אחרים כדי למצוא מה היה לאופרה וינפרי, ביל גייטס, ג'יי קיי רולינג, ריי קרוק, דייוויד סדריס, פבלו פיקאסו, מדליין אולברייט ודומיהם לומר על הצלחותיהם — ואיך הניסיון שלהם עשוי להיות רלוונטי עבורכם, הקוראים. רוב המנכ"לים, חתני פרסי נובל, הפוליטיקאים, אנשי האקדמיה, היזמים והידוענים המצוטטים כאן מצליחים כיוון שהשתמשו בצורה יעילה בשאפתנות, כישרון, ידע ועבודה קשה, ובכך מינפו אותם לטובתם. לאורך הדרך הם צברו עצות ושיטות והם מדברים בפתיחות על גילוייהם. מן העצות והאנקדוטות המובאות בקטעים שבספר הזה עולה כי "סודות ההצלחה" ניתנים להעברה, במובנים מסוימים. כל אדם יכול להשתמש בהם. ההצלחה איננה מעשה קסמים.

לא כך היה המצב מאז ותמיד. קחו לדוגמה את בנֵי צ'יימברליין, שושלת גברים מן המאה השבע־עשרה שעסקו במיילדוּת. בתקופה שבה יולדות ותינוקות מתו לעתים קרובות תוך כדי הלידה, בני צ'יימברליין יילדו בדרך קסם רצף של תינוקות בריאים. עיניהן של האמהות לעתיד כוסו כדי שלא יראו את המלקחיים, כלי העזר ללידה שהמציאו בני צ'יימברליין. הם עבדו לא רק מאחורי דלתות סגורות, אלא גם מתחת לסדינים שהסתירו את ידיהם. כדי להצפין עוד יותר את סודם, מספרים עליהם שנשאו את המלקחיים בתיבת זהב ענקית ומסתורית.

באמריקה וברחבי רוב העולם נקשר כיום מקור ההצלחה לעבודה קשה ולאופי ולא לקסם, לזכות משמים או לשושלת מבורכת. האנשים המצליחים מבקשים ומתבקשים לדבר על ניסיונם ולחלוק עצות וידע מעשי.

חלק מן הקטעים המובאים בספר מתמקדים בפעולות מוגדרות )"פרטו לעצמכם את כל שלבי התהליך — הכול: מה, מתי, איפה ואיך. אחרי שחשבתם על הכול בתכלית הפירוט שבו וכתבו הכול." — מייקל בלומברג(. רוב הציטוטים מדגישים את הגישות והרעיונות שאפשרו את ההצלחה ("אם אתם יכולים להתחבר למקור ולאפשר לאנרגיה שהיא כוח האישיות שלכם, כוח החיים שלכם, להתחבר למקור הגדול יותר, כל דבר אפשרי." — אופרה וינפרי).

סידורן הכללי של המובאות הוא לפי נושאים; לדוגמה, "הצבת מטרות", "התחלה", "עבודה עם אחרים" ו"הקרנת תדמית". הדגשתי הצלחה בקריירה יותר, נניח, מהצלחה רוחנית או מהצלחה במערכות יחסים (אם כי יש נגיעות גם בתחומים אלה). אין הצלחה בקריירה כאן מוגבלת להצלחה המתבטאת בעושר שופע או בפרסום (אם כי דוגמאות שלהם בהחלט נכללות). הבאתי אמנים, משוררים, מדענים, מנכ"לים ואחרים שהקריירות שלהם יוצאות מגדר הרגיל, גם אם שמם אינו שגור בפי כול.

הספר אמנם איננו ספר הוראות — אין כללים קונקרטיים להצלחה — אבל אני מקווה שהוא יסייע לכם בהגשמת מטרותיכם. שאבו ממנו השראה והנחיה כללית. אולי, כמו המלקחיים בחדר הלידה, הכלי הזה יקל מעט על ההתקדמות.

הגדרת הצלחה

יש אנשים שעבורם ההצלחה מוגדרת בצורה פשוטה: הצלחה היא הגשמת דבר־מה שאדם מבקש לעשות. אבל השלמת מעשה איננה שקולה בהכרח להצלחה בו. עבור רבים הגדרת ההצלחה כוללת חשיבות והיקף. כמעט לכל אדם יש הגדרה אישית של הצלחה — ורבות מן ההגדרות האלה אינן מוחלטות כלל וכלל.

חשבו מה פירוש הצלחה עבורכם ומה פירושה לאחרים. והחליטו בעצמכם האם הצלחה בעיני אחרים היא המגדירה הצלחה בעיניכם.

האם ההצלחה יכולה לשנות את המנגנון
האנושי שינוי כה מוחלט בין שחר אחד
למשנהו? האם בעקבותיה ירגיש אדם גבוה
יותר, חיוני יותר, נאה יותר, מחונן במידה
יוצאת מגדר הרגיל וסמוך ובטוח כי כאלה יהיו
החיים תמיד? היא יכולה, והיא עושה זאת!
מוס הארט, מחזאי

הצלחה היא תוצאה, ואל לה להיות כלי.
גוסטב פלובר, סופר

ההצלחה היא מדע; אם מתקיימים התנאים,
מתקבלת תוצאה.
אוסקר ויילד, מחזאי

היה אתה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם.
מהטמה גנדי, מנהיג לאומי הודי

לשמש למטרה המוכרת בעיניך כאדירה; להישחק לחלוטין
בטרם תושלך ארצה; להיות כוח טבע במקום גוש קטן וקדחתני
של חוליים ומרמור המתאונן כי העולם אינו מקדיש עצמו
למטרת אושרך.
ג'ורג' ברנרד שו, מחזאי

לצחוק לעתים קרובות והרבה; לזכות בכבוד מאת אנשים נבונים
ובחיבה מאת ילדים; לזכות בהערכה ממבקרים כנים ולסבול
בגידה של ידידי כזב; להעריך יופי, למצוא את הטוב ביותר
באחרים; לעזוב את העולם כשהוא טוב מעט יותר, אם בזכות
ילד בריא, חלקת גן או מצב חברתי משופר; לדעת כי אדם אחד
לפחות חי חיים קלים יותר הודות לחייך. זה פשר ההצלחה.
ראלף וולדו אמרסון, משורר ופילוסוף
(נחשב לפרי עטו)

חפשו את המילה הצלחה בעשרה מילונים שונים ותמצאו עשר הגדרות שונות. "מילון העולם החדש" של ובסטר מגדיר הצלחה כ"צבירת עושר, תהילה וכולי". סוף ציטוט.

אם ההגדרה הזאת נכונה, באיזו מילה עלינו לתאר את הגברים והנשים המשוקעים כל כולם בקריירות שלהם... המקדישים את כל חייהם לגידול ילדים חכמים וישרים... התורמים בנדיבות לקהילה וחיים חיים למופת? האם עלינו להסיק כי הם אנשים טובים והגונים, אבל לא אנשים מצליחים?... לא על־פי קני המידה שלי — ואני גם מקווה שלא על־פי אלה שלכם... בעיני ההצלחה היא רק התהליך של הגשמת תקוותיך וחלומותיך — לא על־פי קני המידה שקובעת החברה — אלא על־פי קני המידה שאדם קובע לעצמו.
. ג'ורג' פטקי, מושל מדינת ניו יורק

בעיני הצלחה היא היכולת לאהוב ולהרגיש חמלה. היא היכולת לחוות אושר ולהעניק אותו לאחרים. היא הביטחון בידיעה כי לחייך יש משמעות ומטרה. היא תחושת קשר לכוח היוצר של היקום. היא גם היכולת להגשים את מטרותיך. היא ההגשמה ההדרגתית של מטרות ראויות. היא גם הרחבת האושר. כאשר כל אלה בידיך, ההצלחה החומרית במונחי רכוש חומרי, פינוקים ומותרות נובעת כתוצר לוואי.
ד יפאק צ'ופרה, סופר, רופא ומנכ"ל מרכז צ'ופרה

הצלחה, במקום להעניק חופש בחירה , נעשית דרך חיים. לא הייתי בשום מדינה שבה בני אדם שואלים אותך לעתים קרובות כל כך מיד עם כניסתך לחדר והצטרפותך אליהם, "במה אתה עוסק?" וכיוון שאני אמריקני, פעמים רבות כמעט שאלתי את השאלה הזאת, ואז הבנתי שמוטב שלא אדע. למשך זמן מה! רק כדי להניח לערב להתקדם ולראות מה אני חושב על האדם הזה בלי לדעת במה הוא עוסק וכמה הוא מצליח, או נכשל. אנחנו מדרגים את כולם בכל דקה של היום.
ארתור מילר, מחזאי

הצלחה היא המקום שאתה תופס בעיתון.
אליאס קנטי, סופר ופילוסוף

אני משוכנע כי הצלחה עסקית בעתיד מתחילה בשאלה "מה עלי לעשות בחיי?" כן, נכון... אנשים לא מצליחים כיוון שהם עוברים לתחום "חם" (מילה אחת: דוטקום) או מאמצים מנטרה מסוימת להנחיית הקריירה (זוכרים את "הקריירות האופקיות"?). הם פורחים כשהם מתמקדים בשאלה מי הם באמת — ומקשרים אותה לעבודה שהם אוהבים באמת ובתמים (ותוך כדי כך הם משחררים כוח פורה ויצירתי שמעולם לא העלו על דעתם.)
פוֹ ברונסון, סופר, מתוך "מה אני צריך לעשות בחיים?"

אלא אם כן משומרת רמת העצמי שמתחת לפני השטח כגורם מאומת ומאמת בהוויה, צפויה לכם סכנה שתסכינו לאותו פרופיל שהעולם מכין עבורכם ותקבלו את הפרופיל שהעולם מספק לכם. תהיו נתונים בסכנה שתעצבו את עצמכם בהתאם לחוקי צמיחה במקום בהתאם לחוקי ההוויה האינטואיטיבית שלכם.
שיימוס הייני, משורר

מה שאפשר להגות ולהאמין בו, אפשר להשיג.
הכומר ג'סי ג'קסון,

לא לוותר.
להיאבק על העתיד.
עצמאות היא הפתרון היחיד.
נשים טובות כמו גברים.
קדימה!
אין לך יותר מדי כסף אבל יש לך רוח עצמאית. ידע! חינוך!
לא לוותר! ליצור מסלול משלך.
לא ליילל.
לא להתלונן.
לחשוב בצורה חיובית.

קתרין הפבורן, שחקנית

כל האנשים המצליחי ם הסכימו בדבר אחד — סיבתיות. הם האמינו כי לא הגורל קובע את העניינים, אלא שלכל דבר יש גורם; שאין חוליה חלשה או סדוקה בשרשרת המקשרת בין ראשון ואחרון הדברים. אמונה בסיבתיות, או קשר הדוק בין כל דבר פעוט לעקרון הקיום, ומתוך כך, אמונה בפיצוי, כלומר ששום דבר אינו מושג בלא תמורה — מאפיינת את כל הראשים הטובים, ועליה לחלוש על כל מאמץ הנעשה על ידי ראש חרוץ. האנשים האמיצים ביותר הם המאמינים הנחושים ביותר במתח שבין הגורמים.
ראלף וולדו אמרסון, משורר ופילוסוף

יש שני סוגי הצלחה, למעשה שני סוגי יכולת מופגנים בהצלחה. קודם כול, ההצלחה בדברים גדולים או בדברים קטנים הנופלת בחלקו של האדם שיש בתוכו הכוח הטבעי לעשות את מה שאף אחד אחר אינו יכול לעשות, ומה ששום אימון, שום התמדה או כוח רצון לא יאפשרו לאדם רגיל לעשות. הצלחה זו, כמובן, כמו כל סוג אחר של הצלחה, יכולה להיות בקנה מידה גדול מאוד או בקנה מידה קטן. האיכות שבה ניחן האדם יכולה להיות כזאת המאפשרת לו לרוץ מאה יארד בתשע שניות ושלוש חמישיות השנייה, או לשחק עשרה משחקי שחמט שונים בעת ובעונה אחת בעיניים מכוסות, או לחבר חמישה טורי מספרים בבת אחת בלא מאמץ, או לכתוב "אודה לכד יווני", או לכתוב את נאום גטיסברג או להפגין את היכולת הצבאית של פרידריך בלויתן או של נלסון בטרפלגר... זהו סוג ההצלחה הבולט ביותר... אבל סוג ההצלחה השכיח ביותר בכל אורח חיים ובכל סוג של מאמץ הוא ההצלחה של אדם השונה מחבריו לא בסגולה כלשהי שבה ניחן אלא ברמה שפיתח את הסגולה הזאת.

סוג זה של הצלחה פתוח למספר גדול יותר של אנשים, אם רק יהיו נחושים בדעתם להשיגו. זאת ההצלחה הפתוחה בפני האדם הממוצע, מי שכשיר בגופו ומוחו סביר, ואין לו כישורים מנטליים או גופניים יוצאים מגדר הרגיל, אלא שהוא מפיק את המרב מן העבודה הודות לכישרונות שבהם ניחן בכל זאת. זאת ההצלחה היחידה הפתוחה בפני רובנו. ואולם כמה מן ההצלחות הגדולות ביותר בהיסטוריה היו מן הסוג השני הזה — כאשר אני מעמיד אותו במקום השני אינני מזלזל בו כלל וכלל, אני רק מציין כי הוא שונה בטבעו מן הסוג הראשון. לאדם הממוצע ככל הנראה מועיל יותר ללמוד את סוג ההצלחה השני הזה מאשר את הראשון. מתוך לימוד הסוג הראשון הוא יכול לקבל השראה, הוא יכול לחוות התרוממות רוח והתלהבות נשגבת. מתוך לימוד הסוג השני הוא יכול, אם יבחר, לגלות איך להשיג הצלחה דומה בכוחות עצמו. כמעט אין לי צורך לומר כי כל ההצלחות שאני זכיתי בהן אי פעם היו מן הסוג השני. מעולם לא זכיתי בדבר בלי עבודה קשה והפעלת שיקול הדעת הטוב ביותר שלי ותכנון מדוקדק ועבודה זמן רב מראש.
תאודור רוזוולט, נשיא ארצות הברית

דף הבית | חדשים במטר | רכישת ספרים | על ההוצאה | הגשת כתבי יד | יצירת קשר | תנאי השימוש באתר
© כל הזכויות שמורות: מטר הוצאה לאור בע"מ, הוצאת מטר 2006 | על ידי סמיוטיקה